| Name177 a întrebat:

Pe 7 aprilie am intretinut un act sexual, protejat sa zic asa dar cand sa ma penetreze s-a spart prezervativul pe lateral, nu ejaculase, nu nimic, l-am schimbat si s-a repetat, la fel, s-a spart tot pe lateral si fix cand sa ma penetreze, ejaculare nu a fost in niciun fel, dupa nu am mai continuat actul sexual deoarece nu mai aveam prezervative doar ne-am mai atins organele genitale, doar atat. Vreau sa va intreb daca exista vreun risc de sarcina, mentionez ca am un ciclu neregulat dupa ce am luat escapelle dar de fiecare data cand a venit a fost de minim 30 de zile, 17-22 ianuarie, 19-23 februarie, 28martie -1 aprilie. Practic cand am intretinut actul eram in a 11-a zi si mai mentionez ca dupa o saptamana mi-a aparut din nou acea stare de nervi pe care o am inainte de stop, plus scurgerile vaginale de culoare alba mai intense, ceva normal dupa mine. Astept parerile voastre, va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

22.12 - 16.01 = 27 zile
17.01 - 18.02 = 33 zile,
19.02 - 27.03 = 37 zile,
28.03 - 26.04 = 30 zile si inca nu s-a terminat,
Reiese ca dupa folosirea INUTILA a pastile nenorocite Escapelle in data de 2 Ianuarie, ciclurile menstruale sunt neregulate insa si mai lungi de 30 de zile. Pe baza acestei observatii se poate aprecia (cu o doza de retinere) ca este posibil ca zilele perioadei fertile cel mai probabil sa inceapa dupa cea de a 14-15-a zi a ciclului menstrua iar ovulatia ar avea loc dupa cea de a 18-19-a zi. Se poate presupune ca cel mai probabil si actualul ciclu se va desfasura la fel cu cele anterioare si in baza acestui rationament sa se aprecieze ca in conditiile care au existat in cea de a 11-a zi a ciclului, formarea sarcinii a fost cu totul IMPOSIBILA. Fiindca de maine se vor implini 21 de zile de la producerea incidentului amintit, se poate incepe sa faci un test de sarcina cu rostul/rolul de a-ti linisti sufletul si a scapa de ingrijorarea care te streseaza. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mamaie Five O, prezervativul SE DERULEAZA PE PENISUL IN ERECTIE, "nu trebuie sa intre greu pe penis", my God!, de unde le scoti, mai femeie?!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Acum 9 ore | AnaMaria50 a răspuns:
Nu exista risc de sarcina in cazul explicat de tine.
Cu scurgerile vaginale - sunt perfect normale, fiind mai abundente in anumite perioade ale lunii si mai putin abundente, in altele.
Asadar, ceea ce experimentezi este perfect normal pentru fiecare fata si femeie de pe pamant, care are ciclul menstrual lunar si secretie vaginala, pana la menopauza (la 50 de ani).
Cat priveste ruperea prezervativelor la sex, au o singura cauza: au fost mult prea mari, pentru cucul baiatului.
Un prezervativ mare (larg) se rasuceste pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.
Baiatul trebuie sa fie realist de masura penisului lui si sa cumpere masuri mai mici de prezervativ, care se iau in functie de grosimea penisului, nu dupa lungimea lui.
Prezervativul trebuie sa intre greu pe penis, sa stranga un pic, sa stea fix, fiind perfect intins, fara cute, ca si cum ar fi o a doua piele a lui. In felul acesta, prezervativul nu se mai rasuceste pe penis in timpul actului si nu se va mai rupe.
Atentie:
Escapelle si alte "pastile de a doua zi", se iau 1 singura data in viata, pentru ca au efecte negative dezastruoase, pentru sanatatea fetei sau femeii care le ia (putand provoaca: chisturi, firboame sau tumori, infertilitate, cancere mamare sau ovariene, dereglari majore tiroidiene, noduli mamari samd).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina in cazul explicat de tine.
Cu scurgerile vaginale - sunt perfect normale, fiind mai abundente in anumite perioade ale lunii si mai putin abundente, in altele.
Asadar, ceea ce experimentezi este perfect normal pentru fiecare fata si femeie de pe pamant, care are ciclul menstrual lunar si secretie vaginala, pana la menopauza (la 50 de ani).
Cat priveste ruperea prezervativelor la sex, au o singura cauza: au fost mult prea mari, pentru cucul baiatului.
Un prezervativ mare (larg) se rasuceste pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.
Baiatul trebuie sa fie realist de masura penisului lui si sa cumpere masuri mai mici de prezervativ, care se iau in functie de grosimea penisului, nu dupa lungimea lui.
Prezervativul trebuie sa intre greu pe penis, sa stranga un pic, sa stea fix, fiind perfect intins, fara cute, ca si cum ar fi o a doua piele a lui. In felul acesta, prezervativul nu se mai rasuceste pe penis in timpul actului si nu se va mai rupe.
Atentie:
Escapelle si alte "pastile de a doua zi", se iau 1 singura data in viata, pentru ca au efecte negative dezastruoase, pentru sanatatea fetei sau femeii care le ia (putand provoaca: chisturi, firboame sau tumori, infertilitate, cancere mamare sau ovariene, dereglari majore tiroidiene, noduli mamari samd).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există risc de sarcină.

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt șanse de o posibilă sarcină.
Data viitoare căutați prezervative de o calitate mai bună.