| TotEu2 a întrebat:

Buna ziua! Povestea mea incepe asa...
Am 29 de ani, am ramas insarcinata, prima mea sarcina.Am decis sa pastrez sarcina, pentru ca nu as fi putut face intrerupere, desi fostul iubit punea presiune pe mine sa renunta sarcina.Decizia a fost a mea si am pastrat-o.El,bineinteles, ne-a parasit,si pe mine si pe bebe.
Am rupt orice legatura cu el si mi-am vazut in continuare de drumul pe care l-am ales.
Mergand la controale si anlize pentru sarcina,Dr. care se ocupa de monitorizarea sarcinii a inceput sa devina altfel,am inceput sa vorbim si sa ne intalnim, fara a intretine relatii intime.
Nu stiu daca doar s-a indragostit de mine sau vrea doar sex, dar tin el pentru ca in aceasta perioada mi-a fost sprijin.
Este insurat si stiu ca isi iubeste nevasta, dar oare ce isi doreste de la mine?

16 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Vrea sex

| cristi202 a răspuns:

O ora, doua, împreună, undeva la hotel. Atît. Asta își dorește probabil.
Tu ar trebui sa te pui in pielea soției lui. Ți-ar place ca o dama sa atenteze la inima sotului tau? Acționează în funcție de răspuns. Daca prietenul tau ți-a frint inima, nu îngădui ca o alta inima sa fie frinta, la alt nivel, căci căsătoria e cu totul altceva decat prietenia.

| stef87 a răspuns:

Uf, chiar vorbeam recent cu cineva de persoanele astea care fug atunci cand aud de responsabilitate. Cu aceeasi trec printr-o nelamurire asemanatoare tie, doar ca nu suntem implicati in alte relatii.
Ce pot sa-ti spun e ca s-ar putea ca el sa se fi atasat foarte mult de situatia ta ( ceea ce nu este profesional, dar asta e, suntem oameni, oricat ne-am impune, tot calcam stramb), la fel cum am facut-o si eu si tot sper ca ea isi va da seama ca putem construi ceva, dar la mine, cum am zis, nu suntem in alte relatii, nu distrugem nimic pentru a fi impreuna. Pe de-o parte nu-l inteleg de ce a facut pasul asta, sa se vada cu tine, pentru ca te face si pe tine sa intri pe un drum dificil. Pe de alta parte nu inteleg de ce nu ai incercat sa fii distanta, sa gasesti scuze; poate ca mutatul la alt doctor e mai dificil si ai vrut sa nu apara resentimente/ comportament dur din partea lui plus ca aveai nevoie de cineva; dar tocmai doctorul l-ai gasit?

Incearca sa fii diplomata si sa vorbesti mai mult despre sotia lui, aprinde-i beculetul, ca el are pe altcineva si te cam jeneaza sa continui lucrurile astea, sa intrii in lumea lor. Ca apreciezi totul si ca inseamna enorm ce a facut pentru tine si ca il vei stima mereu, dar poate ca nu esti in cel mai ok moment pentru a face anumite lucruri ( si poate se va arinde beculetul doctorului din capul lui, " bai, trece prin perioada naspa, poate avea o trauma ca e parasita, poate trebuie sa nu ii fac si eu un rau in plus, ci doar sa o ajut cu strict ce pot, ca medic" ).

Viata bate filmul, nu e mereu cu final fericit povestea de dragoste si ma gandeam cum ar fi daca sotia lui e si ea insarcinata. O va parasi pentru tine? Vei iubi pe cineva care face altei femei acelasi lucru care ti l-a facut tie fostul?

| Drolja a răspuns:

Aș vrea să sesizez administrației răspunsul userului @anonimull: „Adică tu ești gravidă și crezi că vrea un bărbat să facă sex cu tine? Ia dezbracă-te și uită-te în oglindă și sigur o să te trezești din visele astea." deoarece este sexist și misogin.

Mulțumesc administrației!

| ania a răspuns:

Ai fi.mai frricita daca l-ai evita pe viitor.Si daca si-ar parasi nevasta si s-ar insura cu tine ai avea toate sansesele sa patesti la fel, sa se indragosteasca de alta pacienta si sa te lase poate cu inca un copil.Ce semansm in viata seceram mai tarziu. Nimeni nu isi poate cladi frricirea pe nefericirea altora.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai femeie, daca el este insurat tu nu ai nici o sansa in viata lui, ca asta nu-i dragoste, ci sex si satisfactia madularului din pantaloni.
Din pacate, nu poti sa agati un barbat cu un copil, indiferent cat insisti. Crezi ca te vei descurca singura cu copilul?

| mihai69 a răspuns:

Grea viață îți mai faci...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sex, atentie suplimentara.
Nu iti recomand sa ramai in "relatie", mai bine te concentrezi pe procesul pe care trebuie sa-l porti cu "tatal" copilului tau.

| relian a răspuns:

Nu e de mirare ca tea parasit fostul laughing esti prea "desteapta",de aia te-a lasat.
Auzi ce intrebare,oare ce o vrea un barbat insurat de la tine laughing ptobabil vrea sa iti ia copilul,mai stii,poate ca nevastasa nu poate sa aiba copii, asa ca sa gindit sa faca rost de unu, asa tea gasit pe tine.
Esti singura si deja primul insurat care tea acostat deja esti pe spate laughing e bun, o sa ajungi f bine.
Dar vorba aia faci sex cu un doctor nu cu oricine, ba e si ginecolog sau ce o fi, ai cu ce te lauda laughing

| SilentRain a răspuns:

Ce vrea un bărbat însurat de la o femeie deja gravida?
Sex, puțin probabil o relație serioasă

| Emma30555 a răspuns:

Probabil e o atracție, poate asa e el ca om, înclinat spre aventura dar sa ști ca ma mir ca face asta tu fiind însărcinată. Poate vrea sa fiți doar prieteni dacă nu se da tine deja, e și asta o posibilitate, poate e sensibilizat de situația ta si simte nevoia sa te protejeze

| VoidEternal a răspuns:

Știu că treci printr-o perioadă foarte grea și ești foarte vulnerabilă, dar te rog nu face greșeala de a te încurca cu un om însurat, mai ales că e vorba de medicul tau. Păstrează-ți principiile și fruntea sus pentru a da un exemplu bun copilului tău. Scenariile în care tu și el aveți un final fericit sunt de filme și cărți, cred că dacă continui cu el, pe drumul tău va fi și mai multă nefericire și suferință în viitor.

Ești foarte curajoasă că ai decis să păstrezi copilul. Fii tare în continuare. O să fie bine până la urmă. Îți țin pumnii!

| Eireann a răspuns:

Daca povestea este reala atunci e foarte grav. Un medic/ cadru medical stie ca este impotriva eticii profesionale sa aiba relatii cu o pacienta (chiar daca nu au avut loc relatii intime). Tu esti intr-o pozitie de vulnerabilitate emotionala - cu schimbarile hormonale specifice sarcinii, parasita de tatal copilului, etc. - el profita de situatia ta.

| Negoiu a răspuns:

Sex, ce altceva? Dacă te ajută în această perioadă grea eu zic să-l accepți așa și să știi că te respect mult pentru că nu ți-ai omorât copilul nevinovat! Numai bine îți doresc!

| paul123paul123 a răspuns:

Este un curvar care face sex cu pacientele, nu te lasa pacalita, sunt barbati curvari care sunt neseriosi sunt obsedati de sex, o sa iti prezinte ca il intereseaza de tine etc. nu este de incredere

| szero a răspuns:

E foarte bizar. Am vazut ca multi au scris ca vrea sex...dar totusi in intalnirile cu el iti arata tandrete? Adica mangaieri, saruturi etc? Sau doar vorbiti? Adica mi se pare bizar ca ar vrea sa intretina relatii intime, tu fiind gravida...sau cine stie, or fi unii care li se pare cool