| Bismarck_Aura_1997 a întrebat:

happy Am 16 ani, am o relatie de 5 luni cu un baiat de treaba, frumos si serios de ceva timp dar nu il iubesc, in fine asta nu conteaza... Insa iubesc un barbat insurat care are 24 de ani si parinti lui, el, fratele si cumnata lui sunt foarte buni prieteni cu familia mea si suntem vecini. Sotia lui are 19 ani si au o relatie de 6 ani, s-au casatorit acum 2 ani si au un bebe adorabil de doar 8 luni, aparent par o familie fericita dar din spusele lui si auzite nu-i chiar asa, i leaga mai mult acel copil. Totul a inceput acum doi ani, ma simteam foarte atrasa de el, ma omora cu acele priviri si am stat de cateva ori de vorba cu el si sa dadea la mine iar eu il refuzam intr-un mod elegant. Dar nu stiu cum m-am schimbat de acum doua luni, mi-a scris pe facebook intr-o seara daca i fac un cd cu muzica si i-am raspuns ca da, apoi o zis sa ies pana afara sa imi dea acel cd, am iesit vorbeam normal ca de fiecare data si l-am invitat in casa ca de obicei, dupa m-am dus cu el la un non stop sa cumpere un cd ca acela nu era bun si in masina ma simteam exicitata pentru ca vorbeam de sex, asa ca m-am lasat dusa de val chiar daca stiam ca nu-i bine. Dupa acea seara ne intalnim destul de des (Cateva ori pe saptamana) si totul se rezuma la sex straight face, nu imi place situatia asta si nu imi plang de mila dar nu stiu cum sa ies din aceasta chestie pentru ca eu tin la el si ma simt dependenta de el, nu il pot uita il vad zilnic si sunt foarte buna prietena cu nevasta lui, nu vreau sa distrug o familie! sad
Sfaturi cum sa ma abtin sa nu i mai raspund cand ma cauta (Doar el ma suna). Suntem vecini si d-aia nu mi-l pot scoate din minte straight face

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

De-ar fi si la gramatica asa buna cum esti la desfacut cracii, ce bine ar fi! Daca stiai in ce te bagi, stii si ce ai de facut ca sa "iesi" din situatie. Nu-i mai raspunde. Atata timp cat iti tii hormonii in frau si vrei cu adevarat sa incetezi sa fii "curvulita din vecini", n-ar trebui sa fie prea greu. Cu baiatul ala ce ai, de ce stai si cu el? Cam asa se intampla cu baietii de treaba...dau peste... cele ca tine, dupa care o tin una si buna ca toate femeile sunt la fel. In fine, avand in vedere ca nu te poti muta, ai doua optiuni: continui sau te potolesti.

| e1xtz a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Aura draga, un raspuns scurt si concis...si vine de la o femeie.
Mai bine de atat nu m-as putea exprima.

| RAY a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Big like

| Bismarck_Aura_1997 explică (pentru RedheadOnTheRun):

In primul rand daca imi observi numele poti vedea ca nu sunt romanca si nu studiez limba romana asa ca lasa-mi gramatica in pace, stii tu cumva cu cati m-am *** eu draga doamna? Daca eram virgina? Curva pentru ca il iubesc? Stau din obligati cu acel baiat, asa ca lasa-ti, eu l-am caracterizat find de treaba dar asta nu inseamna ca nu mi-o gresit cu nimic inainte sa-i gresesc eu.

| Me01 a răspuns (pentru Bismarck_Aura_1997):

Daca tu spui ca amantele nu sunt curve atunci ce sunt? Si nu o luoa in nume de rau dar e adevarul care tu nu il vezi inca, nu te judec ca nu sunt in masura e doar parerea mea.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru Bismarck_Aura_1997):

Asta-i scuza ta? Ca n-ai nume de romanca?laughing Hai, du-te, ca nu suntem la gradinita aici. Nu-i nevoie sa te ** cu multi, e de ajuns ca ai 16 ani si te *** cu un barbat care are si nevasta si copil. Du-te ma cu dragostea ta! Habar n-ai ce e aia. N-o sa scapi de aceasta caracterizare, si ai castigat-o pe drept, ca n-ai putut sa-ti tii cracii impreunawinking

| Bismarck_Aura_1997 explică (pentru RedheadOnTheRun):

Ma doare undeva de caracterizarea ta ma, eu nu ti-am cerut tie parerea despre persoana mea propie, eu stiu mai bine ce simt, il cunosc de ani de zile deci stiu mai bine. Intre noi oricum s-a terminat tot.

17 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu stiu cum s-o zic pe ocolite, esti o panarama. Scuze nu sunt bun la zisul vestilor pe ocolite.

| RAY a răspuns:

Cel mai naspa e ca esti intro relatie si ca il inseli pe bolovanul ala care crede in tine poate chiar crede ca il iubesti asta e aiurea din cauza ta si a multor fete generalizam ca toate sunteti curve ipocrite pe buna dretate si unele fete se simt jignite ca nu sunt ca voi, acuma ca ai facut sex cu el e vina lui si a ta,faza e ca vrem ce nu putem avea e ceva bagat in adn nostru iar tu vazand ca nul poti avea interesul creste ca un drog asta se numeste obsesie,dependenta mai ales cand mintea te indruma la tot felul de iei mai tarziu il vei amenita sa fie cu tine,ceva vei face,asa suntem oamenii vrem ce nu putem avea, dar repet vina e amandora el e un porc nesimtit, pacat de copii aia, e bine totusi ca si tu stii in ce situatie esti, ratiune ai in doze mici da ai, pe bune lasa pe baiatul ala daca nu-l iubesti

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca in cazul tau dorinta invinge ratiunea. Partea urata se va intampla in momentul in care totul se va afla. Te atentionez ca oricat ar fi de bine camuflata iubirea voastra, la un moment intervine ceva neprevazut si totuliese la iveala. Si ar fi pacat.

| Bismarck_Aura_1997 explică (pentru corbulalbrosu):

Sper sa pot pune stop inainte sa se afle, multumesc pentru autentionare.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bismarck_Aura_1997):

Atentionarea ti-am transmis-o din proprie experienta.Sunt convins ca ratiunea va invinge.pa,pa.

| SkyPilot a răspuns:

Ii spui sa inceteze si din acel moment nu ii mai raspunzi. Nu e nici o filosofie. Totul e sa vrei!

| e1xtz a răspuns:

Naspa ce faci tu...as putea spune ca eventual esti naiva, dar nu este asa deoarece se observa din exprimare ca stii foarte bine ce faci.
Esti o afurisita mica si 'curvulita', mai ai si iubit cica...si te-a mancat sa te culci cu un cunoscut, ii mai cunosti si sotia, re simti fatala cand stai de vorba cu ea probabil.

Daca ai putina demnitate, renunti pur si simplu avansurilor si atunci cand te mananca pasarica excitata cauti un barbat necasatorit.
Probabil o sa consideri raspunsul meu agresiv si de judecata, daca simti ca am fost prea dur povesteste si lu' mami si tati, vezi ce or sa se bucure... poate si la parintii celui de 24, la iubitu' tau care nu-l iubesti..la nevasta-sa aluia, vezi si tu opinii.

| Bismarck_Aura_1997 explică (pentru e1xtz):

Nu am sa zic ca esti prea dur, oricine ar judeca asa, am zis si repet nu imi plang de mila pentru ca stiam in ce ma bag! Nu simt compasiune fata de ea, pentru ca-i o increzuta care a umblat doar dupa banii lui, si sta cu ea din mila si pentru copil. Nu vreau sa le distrug familia si nici pe ea amea deci nu ma i-au de tine ca mai jignit, v-am cerut parerea daca asta e parerea ta, mersi.

| Bismarck_Aura_1997 explică (pentru e1xtz):

Oricum daca lui nu-i pasa de ea dupa 6 ani de ce mi-ar pasa mie care pana la urma sunt doar o cunostinta? laughing

| e1xtz a răspuns (pentru Bismarck_Aura_1997):

Nici le departe intentia de a te jigni, dar realitatea din viata ta sta asa.
Viata ta nu este grija mea... observ ca nu esti o tuta agramata, si desi esti mica de varsta te exprimi matur...dar alegerile tale dau de gandit.
Odata ca ai un iubit de care nu iti pasa prea tare din spusele tale, fara vina cred ca e pricopsit cu tine, posibil stii sa fii prefacuta sa nu isi dea seama cu cine se afla in relatie.
Tine-o tot asa si o sa vezi ca o sa explodeze undeva.
Poate sa fie nevasta-sa aluia cea mai infumurata si materialista, pana la urma calitatea ta de amanta la varsta de 16 ani nu cred ca te face emerita in comparatie cu ea.
Povesteste-i mamei tale povestea asta...dar cum ar fi despre o colega, vezi ce parere are!
Si repet, nu am eu grija nu esti sora-mea, fiica-mea...dar ce faci tu se sparge intr-o zi, si daca ai sa fi catalogata cu expresii jignitoare vor fi avenite.
Tu alegi pana la urma.

| Me01 a răspuns:

Buna. E doar parerea mea ceea ce voi spune si poti sa crezi si sa faci ce vrei : poate il vei uita atunci cand toata lumea v-a afla si vei auzi peste tot ca esti o panarama care stie sa destrame o familie, ( o minciuna nu dureaza o viata) si ca sta cu ra din mila sau pentru copil asta e cea mai buna vrajeala de a " cuceri" o alta femeie pentru a avea sex, mai mult de o aventura nu esti pentru el cum ai spus o si tu ca totul se rezuma la sex, daca ai avea mandria de o femei cu demnitate nici macar nu te ai fi uitat la el dar mai trebuie sa cresti, intr o zi te vei marita si tu si bunul D zeu o sa ti dea ceea ce faci tu acum, atunci nu cred ca o sa te simti bine... Chiar daca sotia lui e o inganfata sau cum ai spus tu... Nu stai cu o femeie 6 ani din mila..la tine cam tot ce zboara se mananca, esti foarte credula. E doar parerea mea, pur si simplu ii spui in fata totul s a terminat si sa nu te mai sune.