| yournameplease a întrebat:

Puteti sa-mi vorbiti va rog, despre ura? Nu este tot o forma a iubirii, se manifesta tot intr-o forma a iubirii? Eu cred ca ca indiferenta este opusul iubirii.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Imi vine in minte acum o vorba si anume "opusul iubirii este indiferenta", deci nu era ura.Pana la ura este mult de parcurs.Ura este un sentiment care nu poate fi controlat si care poate aparea atunci cand cineva ne greseste. Dupa parerea mea, ar fi ca nu avem cum sa uram o persoana pe care o iubim din tot sufletul, pentru ca sigur nu am reusi. Putem uri o persoana apropiata, dar nu persoane pe care le iubim cel mai mult.Nu vom putea niciodata sa controlam urahappy

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, ura nu este o formă a iubirii. Ura este un sentiment, un sentiment care nu poate fi controlat. Persoanele care nu au iubit cu adevărat pot ajunge la ură, dar ura se formează şi singură.

| Iubibilăă a răspuns:

Ura este opusul iubiri, nu sinonimul. Poate te referi la gelozie.
Pa, pa.