| Jonnymiksa a întrebat:

Ce este opusul iubirii?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Păi normal că simt ură, dar aici depinde de la om la om, de exemplu eu poate merit să fiu părăsit dar alţii care nu au greşit cu nimic şi ele s-au plictisit şi au plecat la altul? Ei ce ar trebui să simtă? îţi zic eu, ură, tristeţe, neîncredere în oameni.

Dacă m-ar părăsii ştiind că e vina mea, aş simţii cumva o ură interioară pentru mine şi pentru că nu am schimbat ceva când am putut să schimb.

Dacă eram ok cu ea, am avut grijă de ea, am iubit-o, m-am sacrificat pentru ea şi nu a dat doi bani pe mine, aş simţii un sentiment de ură pentru ea, dispreţ, că o e persoană de doi lei şi că meritam ceva mult mai bun.

11 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Iubirea înseamnă respect, toleranta, acceptare, înțelegere, sacrificiu etc.
Indiferența e opusul tuturor lucrurilor astora.

| Jonnymiksa explică (pentru GoldenZenith):

Bine deci pentru tot e indiferenţa, nu ne mai interesează trecutul.

| Alexuţ02 a răspuns:

Indiferenţa, în altele cazuri ura.

Depinde, de la persoană la persoană cum alege să se poarte cu persoana lângă care a petrecut o bună bucată de timp / câteva ore, zile, etc.

| Jonnymiksa explică (pentru Alexuţ02):

Dacă iubita ta te păreseşte ce simţi?

| Jonnymiksa explică (pentru Alexuţ02):

Da bine aşa simt si eu, acel sentiment de ură.

| Yurisa a răspuns (pentru Jonnymiksa):

Depinde cat de puternice sunt sentimentele acum. Poti sinti dezamagire, tristete, singuratate, dar sentimentele astea nu sunt neaparat antonime cu iubirea.

| Jonnymiksa explică (pentru Yurisa):

Ce simţi dacă iţi vezi iubitul cu alta?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Jonnymiksa):

Dacă ai ţinut la el, un sentiment de dezamăgire, te întrebi "oare pe ea o iubeşte mai mult?" " cu mine de ce nu făcea asta " şi chestii de astea, nah, naşpa pentru ambele părţi când pierd ceva ce iubesc.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Jonnymiksa):

Păi normal că simt ură, dar aici depinde de la om la om, de exemplu eu poate merit să fiu părăsit dar alţii care nu au greşit cu nimic şi ele s-au plictisit şi au plecat la altul? Ei ce ar trebui să simtă? îţi zic eu, ură, tristeţe, neîncredere în oameni.

Dacă m-ar părăsii ştiind că e vina mea, aş simţii cumva o ură interioară pentru mine şi pentru că nu am schimbat ceva când am putut să schimb.

Dacă eram ok cu ea, am avut grijă de ea, am iubit-o, m-am sacrificat pentru ea şi nu a dat doi bani pe mine, aş simţii un sentiment de ură pentru ea, dispreţ, că o e persoană de doi lei şi că meritam ceva mult mai bun.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Indiferenta,clar ...ca asta doare cel mai tare : ))

| Saiko10 a răspuns:

Ura

| Jonnymiksa explică:

E greu de pierdut persona iubită.