| esapament a întrebat:

Opusul iubirii e ura? sau indiferenta

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

In mod normal opusul iubirii e ura, dar mai nou se pare ca indiferenta doare mai ceva ca ura, si sincer indiferenta fostului meu iubit m-a facut sa sufar enorm, consider ca atat ura cat si indiferenta sunt opusurile iubirii, totusi ura este un sentiment extrem de urat, indiferent poti sa te prefaci, dar nu inseamna ca in suflet chiar esti.

| Vizitiul a răspuns:

Ura, dar indiferenta doare cel mai tarewinking.

| JeSa a răspuns:

Categoric DA!, deoarece ideea este ca,, mandria(fapte ce ranesc, precum - inselatul, egoismul, posesivitatea, bataia de joc-nerespectarea, etc., etc.) - fiecaruia, la un moment dat - triumfa - si vine asupra,, celor ce se iubesc... iar patima si iubirea se vor transforma incet intr-un fel de ura, ce poate sa-i desparta pe cei doi.
Cred ca de la iubire la ura nu e nici macar un pas...

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Opusul iubirii este ura. Indiferenţa este duşmanul ei.

| viatadecacatt a răspuns:

Ura

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Depinde de cat de mult rau iti face persoana respectiva.insa daca te iubeste nu iti va gresi.Indiferenta si ura.Doua defecte care nu ar trebui sa existe.Pacat!

| daniDeeDee a răspuns:

Putin din amandoua.

| Piscotel a răspuns:

@AdeLina mi-a placut raspunsul tau!

| Allegria a răspuns:

Iubire adevarata nu exista decat o senzatie de atasare! suntem doar niste "roboti" fara sentimente.LIVE YOUR LIFE!
ps:teoretic-ura, practic-indiferenta happy pupici kiss

| coddy24 a răspuns:

E ura... dar indiferenta doare cel mai tare sad din pacate

| betty17 a răspuns:

Opusul iubiri ar putea fi indiferenta

succes

| mariutza a răspuns:

Opusul este ura, dar tot timpul indiferenta doare cel mai tare

| gabitza05 a răspuns:

Eu zic ca indiferentawinking

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Indiferenta, desi gramatical este ura, insa indiferenta doare enorm de mult mai ales cand vine din partea unei persoane dragi

| alecs871 a răspuns:

Opusul iubirii este frica.
Exista decat 2 sentimente, iubirea si frica, restul celorlalte sentimente sunt "derivate" de la acestea doua.

| AdeLina a răspuns:

Dupa parerea mea nici una, nici alta... Ca sa existe ceva "opus" ar trebui sa fie un sentiment de aceeasi intensitate, iar eu nu cred ca acest lucru e posibil... Decat sa fii prea nebunlaughing

| corina_4591 a răspuns:

Indiferenta.Atunci cand nu iubesti esti indifernt nu urasti acea persoana.

| BuBuLyNa a răspuns:

Sex

| adellina a răspuns:

Indiferentatongue

| virtuallove a răspuns:

Eu zic ca ura. Te iubesc. Te urasc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferenta nu este decit mijlocitorul dintre iubire si ura.Prin intermediul ei se trece de la una la alta.Deci ura este opusul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat n-ai cum sa urasti si ura si razbunarea este arma prostului.,, doar indiferenta dar care este inevitabila intr-o despartire ca, cu timpu nu o sa te mai intereseze de ea si o sa ramana o amintire./asta e parerea mea.