| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o noua intrebare legata de relatia mea. Dupa cum am spus am avut o relatie cu o fata de 15 ani iar eu avand 18. dupa aproape 5 luni baga motive ca nu mai ma iubeste ca cica s.a atasat de altcineva si ca vrea sa se desparta de mine. Eu unul sufar enorm deoarece mereu am. facut sa ii fie bine ei si am facut sacrificii enorme m.am lasat de sala, mi.am indepartat parinti doar ca sa.mai stau cu ea etc. Obijnuia mereu sa ma cheme acasa la ea si timp de 5 luni numa de doua ori pe saptamana ieseam cu prietenii. Azi o asteptam ca venea din tulcea dupa o saptamana de libertate si olimbiada am asteptato ca prostul... Sufar enorm ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput poti constentiza ca esti prost ca ai sperat la ceva serios si de lunga durata cu o fata de 15 ani.
Mai apoi poti incepe sa te detasezi de ea.

Oricum, la ce te-ai asteptat la o fata de la 15 ani? E normal sa nu te iubeasca, mai bine spus, ea nici nu stie ce e iubrea, la varsta aceea iubirea e ceva gen, sa am un partener mai frumos decat ailalta si sa am cu cine sa-mi pierd timpul.

3 răspunsuri:
| RoDanny a răspuns:

Aceeasi poveste a avut-o si o colega de a mea care avea o relatie cu un baiat de 19 ani si ea il iubea foarte mult. dar de la un timp relatia s-a racit iar eu fiind ruda cu ea, am stat de vorba si ea mi-a spus ca parintii au obligat-o sa se desparta. poate ca acelasi motiv il are si prietena ta pentru ca este o diferenta destul de mare intre voi si cred ca asta ar fi principalul motiv
PS; colega mea are 15 ani

| Sebastian19981998 a răspuns (pentru RoDanny):

Poate deoarece peste 3 saptamani implineam si eu 18 si ca sa nu strice maicasa banii pe mine mi-o zis asta... dar nu zic nimic deoarece mi-o trimis mesaj azi ca cica nu sunt baiatul potrivit pentru ea si cica si-o dat seama ca nu mai ma iubeste... sad

| Sebastian19981998 a răspuns:

Mi-a trimis por si simplu mesaj ca cica si-o dat seama ca nu mai ma iubeste si cica si-o gasit pe altu acolo in Tulcea si chiar daca nu poate fii cu el nu mai ma vrea...