| Jojo1769 a întrebat:

Bună ziuahappy! Revin din nou. Luna trecuta am pus o întrebare legata de frica de o sarcina deoarece iubitei i-a întârziat 5 zile menstruația, însă era virgina, cel puțin teoretic, ca penisul nu l am băgat, doar degetele. Acum luna asta este a 3 a zi de întârziere a ciclului, însă nu mai este virgina. Prima data am făcut-o cu prezervativ după care a spus ca se simte mai bine fără și am făcut fără. Pe aplicație pe care o are ce ii calculează ciclu spunea "sarcina-șanse reduse". Am făcut fără, însă nu mi-am dat drumul, ba din contra, o aveam mai mult moarta, deci nu cred ca e vorba de acea picătura (picătura plăcerii /lichidul preejaculator) deoarece nu era penisul în erecție maxima. Voi ce părere aveți? Poate rămâne insarcinata daca nu mi-am dat drumul in ea? (unii spun ca da, alții ca nu și asa sunt bulversat)
Mulțumesc frumos!
Fundă ❤️

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca cel mai probabil ciclul menstrual este de tip NEREGULAT, in astfel de situatii fiecare ciclu menstrual poate sa aiba mereu o cu totul alta lungime, care poate fi : cand mai mare (lunga) cand mai mica (scurta) fata de lungimea ca numar de zile pe care au avut-o precedentele cicluri menstruale.
Daca presupunerea este corecta, in acel caz toate informatiile si datele oferite de aplicatia folosita sunt in proportie de peste 80 - 99% eronate si din acest motiv este indicat si recomandat ca acea aplicatie sa NU mai fie folosita fiindca poate sa provoace... neplaceri majore.
Posibilitatea sa se formeze o sarcina in conditiile descrise este extrem de mica de numai cateva procente (1-5%), deci NU este si total... imposibila. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Vă încurajez să mai faceți sex doar după căsătorie. Dacă iubești o fată îți asumi răspunderea unei familii nu o ții în stresul continuu al unei posibile sarcini.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea, nu poate sa ramana gravida.

| Werrich a răspuns:

"Revin din nou" - pleonasm

| MValentin a răspuns:

Dupa parerea mea nu, ar fi fost sanse daca de dinainte ai fi avut sperma pe varful penisului sau pe uretra. Dar in rest e imposibil deoarece sperma vine din testicule si acel lichid preejaculator din glandele numite Cowper.
Deci ar fi cam imposibil asta

| Pantagruel a răspuns:

De ce o aveai mai mult moarta? Vezi ca va cauta una mai mult vie.

| Peachdelight a răspuns:

Cum naiba poți face sex cu penisul care nu e in erecție :-s?
Nu rămâne însărcinată, nu se rămâne așa ușor.
Nu înțeleg de ce nu folosiți metode contraceptive daca nu sunteți pregătiți de un copil? Poate daca ai avea parte de mai puțin stres, s-ar sculalaughing)

| Maria2901 a răspuns:

Nu