| Iulia2935 a întrebat:

Am si eu o mare problema. Prietenul meu si-a dat drumul iar la cateva minute dupa am facut sex protejat. El nu si-a dat drumul in prezervativ iar din cate spune el, acesta nu s-a rupt. De fapt, l-a si schimbat la un moment dat pentru ca atunci cand era deasupra aluneca/se tragea dar il repozitiona. Chestia e ca a vazut ceva alb deasupra vaginului meu, ne am gandit ca e vorba de vreo secretie de a mea, mai ales ca eram in perioada fertila, cu vreo 2 zile inainte de ovulatie. Ne-a dat de gandit faptul ca la scoaterea prezervativului aparent gol, penisul lui avea cateva picaturi albe, un lichid care nu semana deloc cu "picatura placerii" sau cu sperma ( mai ales ca nu si-a dat drumul, actul nu a durat ft mult fiind presati de timp) si nu prea stim ce e cu lichidul ala...Eu ma simt cam rau dar sper ca e doar paranoia. Credeti ca exista vreo sansa de sarcina? Cam in cat timp ar fi ok sa fac un test? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu sunteti siguri daca a ejaculat in tine sau nu, la 21 zile de la ultimul contact sexual fa un test de sarcina. El te va lamuri daca esti sau nu gravida.

| Iulia2935 explică (pentru Emilian65):

Sunt sigura ca nu si-a dat drumul. Ne gandeam doar la lichidul ala si posibila spargere a prezervativului insa el imi spune ca nu s-a rupt

| Sofer a răspuns:

Nu esti insarcinata.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu există nicio şansă dacă ați folosit prezervativ, indiferent ce e acel lichid.

| Iulia2935 explică (pentru Necunoscut112):

Asa sper. Sper doar ca el are dreptate si ca nu s-a rupt niciunul

| Mihai_Panda_2000 a răspuns:

Daca spui ca ati folosit prezervativ, nu-ti fie teama, nu esti insarcinata
Indiferent ce e lichidul acela