| dorin694 a întrebat:

Buna ziua/seara, am si eu o intrebare/problema, ma numesc Dorin, am 15 ani si am o problema destul de grava..., mi=a fost rusine sa o zic dar a venit momentul sa o spun, cand vreau sa, sarut o fata imi este teama, deoarece imi este frica sa nu gresesc. sau sa fac ns ce. apoi ea sa rada sau sa zica si la altcineva... Care ar fi solutia? Ce ar trebui sa fac ca sa inving aceasta teama? Astept raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie doar sa mai astepti. E normal sa-ti fie teama, esti prea mic pentru un gest atat de important si de intim. Dar peste vreo doi ani, va veni vremea si atunci nu-ti va mai fi teama, iti va trece ca prin minune. Teama este modul mintii tale de a te atentiona ca te grabesti, ca nu este momentul.

5 răspunsuri:
| тecнιннιlα a răspuns:

Sti ce ar trebui? Sa o saruti. Nimeni nu stie sa sarute. Te lasi condusa de ea sau daca nici ea nu stie invatati aman2 laughing. v-a rade doar daca vrea sa`si bata joc de tine v-a zice altcuiva doar daca nu`i pasa. Vz cu cine te saruti daca iti este frica de gura lumii :*. Ca sa invingi teama trebuie neaparat s`o infrunti. Nu poti daca fugi de ea. Ai putin curaj in tine. Doar esti baiat nu?winking

| Delire a răspuns:

Trebuie doar sa te lasi purtat de val! sa faci ce simti, nu e nimic greu! o sa te ajute prietena ff mult! daca simti nevoia poti sa*i spui viitoare'i tale prietene ca e 1 tau sarut...nu e nimic rusinos in asta! si crede*ma ca se va bucurawinking Sau daca iti e rusine, nu ii spune, nu cred ca se va observa ca e primul tau sarut, asa a fost si la mine.,, imi era rusine, dar cand a venit momentul...era ca si cum ar fi fost a 10 oara, nu m*am gandit ca vai daca nu fac bine, etc! pur si simplu am facut ceea ce am simti! succes! si are de ce sa*ti fie teamawinking poti sa te uiti la niste filmewinking cu asa ceva

| εїз a răspuns:

Care ar fi solutia? Ia-ti limba in gura cu ea, ii bagi limba in gura, pur si simplu, si va lingeti. Usor, nu?

| Delete a răspuns:

Trebu sa iti bagi in cap ca ii va place sarutul, nu exisra saruturi care sa nu iti placa si sa rizi de el

| iulyy79 a răspuns:

Eu cred ca totul incepe cu ceva foarte frumos. Ce ar fi daca ai incepe sa o mangai din ce in ce mai pasional si ai sa vezi ca habar nu ai cand o sa se intample sarutul. Chiar daca nu esti tu primul dupa mai multe mangaieri sigur o sa fie ea cea care te va saruta. Mangaierile fine si pline de pasiune intotdeauna aduc ceva frumos, i-ti garantez eu asta. Deci tot ce trebuie sa faci este sa o mangai si asta fara sa te opresti, te-ai oprit? ai ratat ocazia si trebuie sa o iei de la capat. Incearca acest lucru si dupa sa i-mi zic daca a avut efect, da? Acest lucru se intampla indiferent de varsta sau de experienta sexuala a partenerilor, mangaierile pasionale il fac si pe cel/cea mai tare sa cedeze.Bafta.