| Crisipopescu a întrebat:

Sper ca nu va deranjez, recent mi-am început viața sexuală... in seara aceea nu a ejaculat in mine(am făcut-o de mai multe ori, mereu spălându-se). Ciclul meu este neregulat(am făcut-o weekend ul trecut).
Am șanse sa rămân gravida?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) POSIBILITATEA sa fi ramas insarcinata a existat numai/doar in cazul in care in momentul in care a avut loc partida sexuala, ai fost in una din cele 3-5 zile ale PERIOADEI FERTILE REALE a ciclului menstrual.
2.) PROBABILITATEA ca sarcina sa se formeze, ar fi putut exista doar in cazul in care la terminarea fiecarui act sexual intretinut a existat cate o ejaculare si in timpul care s-a scurs intre 2 acte sexuale succesive partenerul tau de sex, niciodata NU a urinat ci s-a preocupat (multumit) doar sa-si spele penisul si numai atat.
Daca au existat cele 2 conditii strict necesare care sunt amintite la punctele 1 si 2, in acel caz intr-o asemenea situatie bineinteles ca formarea sarcinii devine posibila intr-o destul de mare masura. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu deranjezi pe nimeni.

Orice contact sexual neprotejat poate duce la sarcina. Dar poate de altfel sa nu duca. Insa sansele sa duca sunt foarte mari in comparatie cu celelalte.
De ce nu folositi prezervativul? Nu conteaza ca se spala sau nu.
Informeaza-te foarte bine inainte de aceste lucruri, nu este de joaca. Oricand se poate intampla ceva nepotrivit. Poti sa intrebi tot in aceasta categorie tot ce vrei sa stii despre aceste riscuri si cu siguranta cineva iti va raspunde.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa 21 de zile de la ultimul act sexual, fa un test de sarcina si vezi daca esti sau nu gravida.

| Stegman a răspuns:

Da sunt.

| Cambey a răspuns:

Nu, dai bătăi în continuare, dar cu grija,