| croissant a întrebat:

sunt cu un baiat de 5 luni. In ultima luna l-am simțit tot mai rece. Vorbim scurt.Daca nu ii scriu eu prima el nu imi e scrie... A ramas ca maine sa plecam la Băile Herculane. Nu stiu ce sa fac... Ma gandesc ca poate ma lasa balta pe ultima suta de metri. Vreau pareri. Ma gandeam sa nu ii mai scriu deloc dar mi-e foarte greu. Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ce fel de relatie aveti? E la distanta?
E normal ca pe parcurs relatia sa nu mai fie atat de activa, intensa, dar atunci cand va faceti planuri de excursie, se impune sa discutati mai des in perioada respectiva.
Daca vrei sa afli de ce s-a racit relatia si ce atitudine are el legat de aceasta, va trebui sa vorbiti fata in fata, privindu-va in ochi, iar NU online.
Daca nu esti sigura ca iesirea pe care ati planificat-o se va concretiza, eu zic sa dai un pas inapoi, dar asta numai dupa ce iti e foarte clar ce e cu el (de ce raspunde scurt, de ce nu ia el initiativa atunci cand comunicati si daca vrea sa mai mergeti sau nu in excursie).
E neplacut sa investesti in ceva si sa descoperi pe ultima suta de metri ca trebuie sa te descurci singura.
Ati mai fost impreuna la Baile Herculane sau in alta parte?
Atunci cand imi planific ceva, chiar si o iesire, entuziasmul meu e foarte mare; am fluturi in stomac, nu pot dormi, tin des legatura cu cel care ma insoteste.
Daca nu va puteti vedea, pune mana pe telefon si intreaba-l cum sta treaba.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i mai scrie deloc si daca nici el nu-ti scrie inchei relatia, ce alte semne ca nu mai merge vrei? Probabil deja are planuri cu alta si de aia nu mai vorbeste cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu chiar nu vezi ca baiatul nu-i interesat de tine?
De ce tot insisti?

| Freya1 a răspuns:

Pai cum sa nu ii mai scrii daca maine aveati planuri, tu nu te-ai pregatit pentru plecare, nu ti-ai amanat altceva pentru a pleca acolo etc?
Daca tu vrei sa renunti doar pentru ca e un pic mai rece in ultima vreme, probabil prins de treaba ca mai au oameni si altceva de facut inseamna ca nu ai sentimente atat de puternice pentru el.
De asta nu tin relatiile din ziua de azi, pentru ca in loc sa vorbim si sa spunem ce ne doare preferam sa renuntam.

| Romanul86 a răspuns:

Cât îți arată el că te iubește atâta să-i arăți și tu!

| AlexBanana123 a răspuns:

O relatie la distanta este foarte grea, una apropiata in care va vedeti zilnic iar este grea. Daca este de departare nu poti stii daca te inseala, daca este de aproape ca baiat conteaza gesturile si comportamentul.
Sper sa ai o relatie de aproape si sa iti mearga foarte bine. In rest nu Am ce zice