| Annalisa19 a întrebat:

Zilele trecute un băiat mi-a trimis cerere de prietenie și a dat ador la poza de profil, mă asteptam ca o sa-mi și scrie, doar ca n-a făcut-o?

L-am cunoscut în urma cu trei ani, în timp ce eram la liceu, doar ca n-am avut tangență cu el. Când mi-a trimis cererea de prietenie pot spune ca am rămas puțin socată, fiindcă nu mă asteptam, de adorul la poza nici nu mai vorbesc. Chestia îi ca de o săptămâna întreaga mă tot gândesc la el și mă asteptam ca o sa-mi scrie macar un "bună", da’ nimic?

Mă gândeam sa-i scriu, doar ca sunt genul care nu scrie prima băieților și chiar dacă as face-o, nici măcar nu stiu ce sa-i scriu, nici măcar nu stiu dacă-i bine sa fac asta, mă bântuie o grămada de întrebări...

Voi ce mă sfătuiți?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să nu te grăbești. Să mai aștepți, așaa, cam vreo 10 anișori.

| Andreeush a răspuns:

Ori îi scrii tu ori aștepți să vezi dacă te caută el.

| Annalisa19 explică (pentru Andreeush):

Ce aș putea sa-i scriu unui băiat cu care nu am vorbit niciodată?!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poți să mai aștepți un timp.