| F6x5 a întrebat:

Bună ziua, sunt foarte speriat. Astăzi mi s-a rupt frenul (ata de la penis), dar nu în totalitate. Mi-e frică și rușine să merg la medic, iar trebuie să merg la serviciu și nu știu ce să fac. Sângerez neîncetat, aplic presiune asupra zonei pentru a opri sângerarea, dar vreau să rezolv totul fără să merg la medic. Am vorbit cu niște prieteni medici, dar nu m-au ajutat spunadu-mi sa merg la UPU

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Acolo oamenii isi fac treaba, nimeni nu sta sa rada de tine sau sa te judece, nu inteleg de unde rusinea. Nu te gandi la asta, ei isi fac datoria si te trateaza ca si pacient. Vad lucruri de genul in fiecare zi ca este job-ul lor. Nu mai sta pe ganduri, imbraca-te si du-te, pana sa iti faci curaj, poate mai trec cateva ore, actioneaza si cu frica. Bafta

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg cum ai reusit sa faci asta. Mergi la urgente.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i de rau si anormal sa ti se rupa ata penisului.
Iar faptul ca sangerezi non stop, ar trebui sa-ti spuna ca nu-i normal si trebuei sa mergi urgent la medic sau la spital.
Intreant cum ignori complet sfatul medicilor, dar alergi pe TPU unde nu sunt medici, sa primesti sfaturi medicale.

| F6x5 explică (pentru Violleta2022):

Am fost la urgente și mi s-a spus că totul este normal, că nu trebuie să-mi fac griji și că am mers degeaba. Am mai stat și 2 ore în sala de așteptare, apoi într-un salon 1 oră să mă vadă medicul. M-au ajutat enorm de mult. Nu știu cum să zic, dar mai bine alegi un site decât să mergi să-ți zică că nu ai nimic. Am fost la o clinică privată și le-am explicat aceeași problemă și m-au operat. Nu cred că a fost mare rușine, deoarece logic este sănătatea mea este în joc, dar să primesc un răspuns că ESTE TOTUL BINE nu mă motivează să mai merg...

| Violleta2022 a răspuns (pentru F6x5):

Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Prietenii aia medici te-au ajutat prin faptul ca ti-au zis sa mergi la upu, dar faptul ca tu te incapatanezi sa nu mergi e partea a doua.Stau si ma intreb in ce secol nu va mai exista aceasta rusine vizavi de vizita la medic. Oamenii aia ar muri de foame cu atata rusine, zau asa.Si nu cred ca ai nimic din ce n-au mai vazut in atatia ani de studiu plus practica, sunt deja imuni.

https://doareu.com/ruperea-atei/

| Lupică27 a răspuns:

Contrar convingerilor populare aia nu trebuia sa se rupa.

| Miruna333 a răspuns:

Ce rusine cand e vorba de sanatatea ta? Nu exista rusine cand vine vorba de asa ceva. Lasa munca. Du-te mai repede la UPU, daca nu, mai rau va fi.

| F6x5 explică (pentru Miruna333):

Mulțumesc, imi fac curaj si voi merge

| Miruna333 a răspuns (pentru F6x5):

Acolo oamenii isi fac treaba, nimeni nu sta sa rada de tine sau sa te judece, nu inteleg de unde rusinea. Nu te gandi la asta, ei isi fac datoria si te trateaza ca si pacient. Vad lucruri de genul in fiecare zi ca este job-ul lor. Nu mai sta pe ganduri, imbraca-te si du-te, pana sa iti faci curaj, poate mai trec cateva ore, actioneaza si cu frica. Bafta