| iccecrim a întrebat:

Bună ziua.
Sunt împreună cu El de un an și totul merge bine, certuri reci, împăcări fierbinți, totul cum și-ar trebui să fie.
Ne înțelegem foarte bine și suntem nu numai iubiți, dar și cei mai buni prieteni.
Deși, uneori mă simt incomod, având în vedere faptul că familia lui este mai înstărită decât a mea.
El e de la oraș, eu de la sat, el mă duce și la cinema, și prin parcuri, și prin diferite localuri luxoase, mereu plătește pentru mine, chiar și în transportul public.
Și casa lui diferă de a mea, să nu mai spun de ceea că el în fiecare zi consumă ceea ce familia mea consumă doar la sărbători.
Mă jenează lucrul acesta și chiar aș vrea să nu mă simt incomod pentru asta și aș dori să-i pot spune lui ceea ce am scris aici, dar sunt timidă și nu vreau să-l pun într-o situație jenantă.
Idee nu am cum să trec peste asta, uneori acesta este motivul pentru care aș dori să mă despart de el, fiindcă nu-i pot oferi ceea ce el îmi oferă.
Nu sunt cu el de dragul banilor câștigați de părinții lui, îl iubesc cu-adevărat și mă simt foarte foarte bine lângă El și aș vrea să ascult sfaturile voastre sau ceva încurajări, nu știu.
Oricum, mulțumesc pentru atenție.
O zi bună.

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Toti am fost mai saraci. Tu ar trebui sa fi mai relaxata si impacata cu tine, pentru ca vezi si lumea cealalta. Ce ai putea sa faci altceva? L-ai vrea sarac lipit pamantului? Cum adica te consideri inferioara? Sa te simti inferioara atunci cand intelectual stai mult mai prost.

E o asa mare diferenta intre voi din punct de vedere intelectual? Eu cred ca nu, ti-am citit postarile. Conteaza cine esti tu ca om, parerea mea, mai putin productia de bani.

Insa daca nu te simti in largul tau pe acolo pe unde te plimba el, i-ai putea spune.

Cum adica sa te desparti de el? Esti nebuna? Nu-i oferi ce-ti ofera el? Ce ar fi toate lucrurile astea materiale fara iubirea lui? Tu-i oferi dragoste, e cel mai de pret lucru.

In Biblie si scrie sa nu te inchini lui Mamona, adica sa nu alergi dupa bani. Si exista si o multime de sfaturi despre dragoste si familie. Tu-i oferi iubire.

Referitor la timiditatea ta, nu vrei sa fiti unul si acelasi? Daca nu comunicati, nu spuneti ce ganditi, nu e indeajuns. Apar frustrari (neajunsuri), frici si altele.

In opinia mea cred ca ar trebui sa incepi sa-l vezi cu adevarat ca pe prietenul tau si PARTENER de viata, nu ca pe un superbarbat. Pentru ca voi sunteti egali in relatie. Si din cauza asta te subevaluezi. Din punctul meu de vedere, el pare acum fericit cu tine si multumit din ce spui tu acolo.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt sigur ca el stie exact care este situatia materiala a ta si a familiei din care provii si din moment ce el te-a acceptat asa cum esti si de unde provii poti fi sigura ca are fata de tine sentimente puternice si adevarate de dragoste si de iubire si nu-l intereseaza si nici nu-l deranjeaza catusi de putin diferenta "sociala" dintre voi. Nu ar trebui sa te preocupe aspectele enumerate deoarece nu au nimic in comun cu iubirea reala, adevarata. El te vrea asa cum esti tu fiindca in cazul ca dorea o fata sclifosita si bogata poti fi sigura ca gasea de mult asa ceva. Stimeaza-l si iubeste-l in continuare si tu asa cum o face si el si totul va decurge in continuare la fel ca intre 2 fiinte absolut normale. Multa fericire.

| neutrino a răspuns:

El stie toate acestea pe care tu nu le-ai spus aici, si prin comportamentul tau de inferioritate, el te domina si face cu si din tine tot ceea ce isi doreste. Daca vei continua sa fii (a)plecata, atunci nu vei fi pentru el decat femeia cu care face sex, atunci cand isi doreste.

| h3r a răspuns:

Dacă ține la tine e ok. Cu o mică completare la răspunsul lui neutrino...nu-ți uita demnitatea.

| Lawliet14 a răspuns:

Si nu mai fii egoista, scumpo! Poate pentru el esti femeia vietii lui. Raspunde-i cu dragoste daca iti place si tie de el la fel de mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

vorbește cu el despre asta, o să te facă să înțelegi că n-ai de ce să te simți prost. și nici să nu te gândești la despărțire, e de înțeles că te iubește și că nu îi pasă de situația ta materială.