| Ioana2008 a întrebat:

Bună! ce sa fac daca ma simt foarte simgura și nu am prieteni iar familia mea nu ma susține în nimic. Vreu niște sfaturi sau încurajări sa ma simt mai bine

8 răspunsuri:
| 19Mary19 a răspuns:

Nu sta în casă și sa te gândești la acest lucru. Ieși, plimbă-te, observa oamenii din jur.
Încearcă sa discuți cu familia. De ce crezi ca ei nu te înțeleg?

| Ioana2008 explică (pentru 19Mary19):

Ms pentru sfaturi
Pentru ca mereu când am încercat sa le spun unele probleme de ale mele începeau sa rada și nu ma luau în serioas sau ziceau ca îs nebuna

| 19Mary19 a răspuns (pentru Ioana2008):

Ai încercat vreodată sa le spui câte mult te doare ca ei rad de tine? Poate ei considera ca totul este o gluma.

| Mosotti a răspuns:

In afara ca sa-ti faci prieteni, nu am ce sfat sa-ti dau, ca nici nu vreau sa-ti dau din alea iluzorice.
Daca nu reusesti sa-ti faci macar un prieten/prietena, nu ai ce face. Deci trebuie sa te axezi pe a gasit un amic amica sau un gagic si sa iti vezi de viata ta fara legatura cu familia.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand trebuie ca tu sa ai încredere în tine, ca în fond, în marea majoritate a lucurilor ești singura.Adica nu poate nimeni gândi sau suferi în locul tău.

Dar ca să te simți mai împlinită, poți sa încerci sa socializezi, sa cauți prieteni sau cunoștințe vechi, sau sa cunoști oameni pe rețelele de socializare.

| mont a răspuns:

Încearcă sa îți găsești un hobby, un sport ceva, sa fi mai socială și o sa îți faci si prieteni.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Iesi la aer, plimba-te, calatoreste daca ai posibilitatea, citeste. Poti sa citesti pe langa genurile de carti care iti plac si carti de dezvoltare personala.
Poate ai un hobby. Fa-l, dezvolta-l.
Poti face cursuri daca ai posibilitatea.

| Jonathan81 a răspuns:

Ascultă muzică țipă în camera ta distrează-te merge și singură chiar dacă pari nebună laughing dacă ai mașină ia pe cineva cu tine plimbăte ieși... imposibil să fi chiar așa de singuratică. Eu așa fac dar pe termen scurt funcționează să ști... sad baftă!