| hack3r a întrebat:

sunt intr-o relatie de 4 ani, nu pot sa spun ca a fost o relație fără probleme, fiecare a gresie cu ceva. Ea ma înșelat de 4 ori cu alți eu nu am inselat-o.
in ultima vreme ea se intalneste cu un tip dar nu vrea sa imi faca cunostinta cu el zice ca ii un fost coleg de generala si ca nu ii nimica într-e ei, dar i-a zis ca il gaseste simpatic. Cand aduc vorba de el ea nu are chef sa discute si totul se termina intr-o cearta.
acum un an a avut ceva probleme si a fost in spital timp in care nu am putut face dragoste.
dupa 9 luni am am facut dragoste doar de 2 ori si cand am zis ca asta ma deranjeaza iarasi totul sa sfarsit intr-o cearta.
as dori un sfat, ce as putea sa fac sincer m-am saturat de toate mofturile pe care le are, doar ca mi cam greu sa ma despart dupa atat timp.

11 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Desi ar trebuie sa tin cu partea feminina, imi pare rauuu de data asta n`am cum! Te`a inselat de 4 ori. Ai iertat`o de 4 ori. Tu`ti dai seama ca in ochii ei esti un fel de papagal pe care`l joaca ea cum vrea. Mersiiii frateee asta nu mai e relatie! E CHIN! straight face Baga`ti ceva`n aia 4 ani si trimite`o la dracu` ca aia nu merita absolut nimic. Sunt 907483624753652423 fete, poate una in momentu` asta e indragostita de tine, si-ar face orice sa-i acorzi o sansa si tu stai dp curu` lu` asta care clar colegu` de generala e un "amant".Ce pot spune succes la iertat, presimt ca o sa fie nevoie si a 5-a oara. WTF esti barbat! Nu te mai lasa calcat in picioare!

| Pedala a răspuns:

Cred ca ai un antebrat de invidiat!

| Doar1îngeR a răspuns:

Din moment ce te-a inselat de 4 ori e clar ca poate sa o mai faca si asta probabil pentru ca ai iertat-o tu prea usor.Asa zisul fost coleg de generala pe care nu vrea sa ti-l prezinte probabil e cel cu care te inseala deja...Deschide si tu putin ochii si nu te mai lasa calcat in picioare.Iar faptul ca evita sa faca dragoste cu tine e din nou o dovada ca o face cu altcineva sau ca pur si simplu s-a plictisit de tine.
Sfatul meu sincer este sa o trimiti de unde a iesit ca nu te merita...si iti zic asta ca fata.
Stiu ca e foarte greu sa renunti la o relatie atat de lunga...dar crede-ma daca nu renunti acum vei fi nevoit sa renunti mai tarziu cand vei suferi si mai mult.
Iar daca te gandesti la posibilitatea ca se va schimba si va fi bine si bla bla bla...da. poate va zice ca se schimba si va fi bine 1 luna, 2, 3 dar atat.
Gandeste-te daca ti-ar fi mai usor sa renunti peste 2 ani, de exemplu.
Respecta-te, altfel nu vei fi respectat nici de cei din jur.Si multa bafta...

| Shenn a răspuns:

Cum sa stai ma frate atat timp cu ea si inca mai vrei,bai omule,aia se **** cu altii si tu mai poti sa te uiti la ea macar? las-o,scapa de ea,si nu te mai intoarce niciodata la ea, isi bate joc de tine, ce naivi sunteti cate unii... 4ani aia nu inseamna nimic, 4ani de chin,doar ca incepi din nou nu inseamna ca nu o sa fie bine, nici nu o se compare, ce ai tu acum nu e relatie.imi pare rau.

| alinac a răspuns:

De 4 ori inselat? tu ai auzit de orgoliu unui barbat? tie greu acum sa te desparti dar iti va fi mult ma ibine dupa...ce rost are? ea ti se confeseaza cu cine iese si ca e dragut respectivu...asta-i culmea!

| alexmax a răspuns:

E timpul sa faci curatenie in viata ta happy de 4 ori inselat? tu chiar nu ai pic de orgoliu?

| Razz_4917 a răspuns:

Deci odata ce ai spus inselat de 4 ori inseamna ca tu nu ai orgoliu de barbat omule. parerea mea este ca ar trebui sa ii pui capat cat mai rapid relatiei pentru ca deja ia o intorsatura destul de ciudata iar prieteni si lumea te va privi ca pe un lache deci asculta-mi sfatul si dai papuci cat de repede poti.

| sweetlove02 a răspuns:

Parerea mea este sa te desparti de ea. Totusi tea inselat de 4 ori. Tu nu te simti putin aiurea sa stii ca prietena ta este cu alt cineva? Eu in locul tau m-as desparti de ea pentru ca eu una nu suport sa fiu inselata. Deci asta este doar parerea mea.

| Daniiblu a răspuns:

O femeie iarta mai usor (zic eu) infidelitatile unui barbat, dar un barbat... nu prea. Desparte-te de ea pentru ca ai motive, chiar multe!

| iuly95 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de ea sunt atatea fete pe lume si cu siguranta gasesti o fata care sa te respecte pup

| hack3r explică:

Va multumesc pentru raspunsurile voastre, am ajuns la concluzica am stat pana acum ddoar din obisnuinta si nu vroiam sa fac o schimbare atat de mare doar ca astazi am facut-o happy

toate cele bune.