| nokt a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine!
Sunt intr-o relatie cu o fata de 8 luni. In acest timp m-a parasit pentru altul o data, am aflat intimplator, apoi am iertat-o caci o iubesc enorm.
De ceva timp iarasi am obervat ca "s-a racit" fata de mine, dar ea imi spunea ca are probleme in familie si nu o tachinam.
Totusi acum 2 zile am primit copia unor mesaje in care ea discuta ft "dulce" cu alt baiat, de fapt era o foto in care se vedea si data mesajelor trimise, adica a vorbit cu el in timp ce era cu el. Mesajele erau de dragoste de tip "iubite te ador", etc. I-am spus ei, dar a refuzat sa discute si imi trimite doar mes, ca ea nu stie nimic, si ca rupem relatia, dar ea nu stie nimic.
Eu o iubesc inca si nu vreau sa rupem relatia. Imi cer scuze mereu de la ea prin mes, ca la tel nu rs. Dar ea nu reactioneaza. Cum credeti ma iubesti si cum credeti m-a inselat iarasi?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri si pentru timpul acordat!
O seara frumoasa Va doresc!

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Nu are pic de sentiment pentru tine, probabil este doar obisnuită, și profită de faptul că tu ții la ea enorm și prin chestia asta ea face absolut tot ce vrea.Vina a fost a ta însă,pentru că i-ai mai dat încă o șansă,persoanele dacă fac o dată ceva,fi sigur că vor fac mereu și mereu și mereu, pentru că sunt conștiente că tu le vei ierta, oricare ar fi situația.Așa că pune piciorul în prag și nu te mai lăsa călcat în picioare, pentru că nu este singura fată de pe lumea asta.În timp ce tu stai lângă o fată care își bate joc de sentimentele tale, sunt alte fete care ar da orice să stea și 2 minute lângă tine și care te-ar aprecia și mai mult. Gândește-te bine și lasă sentimentele că tot ce-i mult strică. Baftă!

| nokt explică (pentru NoNameexd):

Iti multumesc pentru raspuns si pentru timpul acordat.
O seara frumoasa iti doresc!

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu vreau sa te amarasc dar cred ca e posibil orice, traieste-ti viata, bucura-te de orice clipa prezenta, fa in asa fel ca viata ta sa nu depinda de nimeni material, sentimental traieste-ti doar prezentul si lasa urmaririle nocturne care te ranesc...Cind va veni vremea vei sti ce sa faci si cu si fara raspunsurile noastre.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu te iubeste,asta e problema,trebuia sa iti dai seama de prima data cand te-a inselat. Si ar trebui sa iti fie invatatura de minte faptul ca i-ai acordat increderea pentru a doua oara si tea dezamagit,dar vad ca nu. Intelege ca fata nu vrea o relatie serioasa cu tine, nu are in gand asta. Uit-o, e cel mai bine pentru tine. Nu meriti sa stai sa suferi, esti baiat, fii puternic si incearca sa treci peste.

| greyhound a răspuns:

Desparte-te de ea si du-te inapoi la scoala

| Anonimow a răspuns:

FI RECE! Daca ai sange in tine inchei relatia si gata dao in **** ta si a mea ca e panarama si isi bate joc.

| Patadeculoare a răspuns:

Genul asta de fete nu merita nici iubite nici resectate.