| PussicatDolls a întrebat:

Sunt usor panicata si am nevoie de ajutorul vostru. In a 23a zi de ciclu am facut sex cu prietenul meu 2 minute neprotejat, apoi protejat. Nu se terminase recent, iar ejacularea a avut loc in prezervativ. Aveam dureri de sani, simptome ale sindromului premenstrual pe care le am in fiecare luna. Astăzi, ziua 29, sanii nu ma mai dor, insa ciclul tot nu vine. Sunt dereglata, de obicei vine si la 28 de zile, si la 30 si la 35-36. Mă panicheaza faptul ca desi mi-au trecut durerile de sani nu vine. Oare exista vreo sansa de a ramane însărcinată? Prietenul meu zice ca sigur nu. Ar trebui sa astept sa vina menstruatia? Multumesc!

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Și mie mi-a întârziat 10 zile luna asta și durerile ai apărut fix în ziua în care mi-a venit. Doar Îți întârzie. Șansele sa fi rămas în alea 2 minute, sa fim serioși, sunt minime. Relax

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in cazul celor mai lungi cicluri menstruale avute pana in prezent si anume cele de 35-36 de zile, OVULUL a fost eliberat din ovar cel mai tarziu pana in a 21-22 zi a acelor cicluri. Pe baza acestui rationament, se poate aprecia ca sexul amintit fiind intretinut in a 23-a zi a ciclului, probabil ca sexul respectiv a avut loc DUPA producerea ovulatiei deci terminarea PERIOADEI FERTILE adica intr-un moment in care formarea sarcinii devine practic IMPOSIBILA chiar si in cazul in care ajunge sperma IN vagin. Fiind de abia in a 29 zi a ciclului menstrual, panicarea ta este NEJUSTIFICATA si probabil ca si inutila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Prietenul tau are dreptate, nu poti fi gravida.

| kandaraki a răspuns:

50 la 50, cum iti va fi norocul

| sweetangels a răspuns:

Fa un test de sarcina. Sanatate!

| Staif a răspuns:

Trebuia sa "te panichezi" inainte de sex neprotejat.
Acum, mergi la medic si fa un test de sarcina. Cele din farmacii nu sunt edificatoare.

| No8odyN00ne a răspuns:

Buna! Nu ai sanse de a ramane insarcinata daca a ejaculat in prezervativ, acum nu stiu cati ani ai dar cred ca 12-13 maxim 14 in fine...Dar cred ca ar fi bine sa vizitezi un doctor pentru a nu sta ingrizorata.Acum nu stiu daca te-am ajutat dar sper ca am facut-o!