| Delusion a întrebat:

Ciclul menstrual are o lungime care variază între 28 și 31 de zile.
A fost un singur contact sexual în acest ciclu menstrual, în ziua 21 a ciclului, dar protejat cu prezervativ.
Totuși, în ziua 34 a ciclului, menstruația încă nu a apărut. Simptomele obișnuite au apărut prin ziua 29 (dureri de burtă, sâni, acnee, dureri de spate), totuși menstruația nu apare.
Se poate să fie însărcinată? Sunt simptome de sarcină astea? Sau apar pentru că urmează menstruația?
Mulțumesc de ajutor

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca doar ai o dereglare si iti intarzie putin. Din moment ce a fost protejat, daca ati si verificat prezervativul la final si era intact atunci n-ai de ce sa-ti faci griji

| Delusion explică (pentru Adry05):

L-am verificat la final cu apă, era intact.
Oricum ejacularea a avut loc afară.
Nu am avut incidente. S-a mișcat puțin la un moment dat, dar nu a căzut de tot de pe penis. Se poate să se fi scurs ceva pe la inel atunci?
Mi-e greu sa cred.

| Adry05 a răspuns (pentru Delusion):

Nu prea cred, in principiu esti safe, cred ca doar iti intarzie mai ales ca ai si simptomele. Nu e nevoie sa ejaculeze afara daca poarta prezervativ, de aia s-au si facut prezervativele, ca sa nu mai fie el nevoit sa se opreasca sa iasa.

| RAY a răspuns:

Are o durata honey nu o lungime, sa ne chemi la botez

| Delusion explică (pentru RAY):

O să ți-l dau să-l mănânci în supă după ce-l avortez :*

| RAY a răspuns (pentru Delusion):

Wow ce fantezi canibale avem pe aici, e un embrion omule ceva avortat

| Andreeush a răspuns:

De ce îți faci atâtea griji dacă te-ai protejat?
Lasă stresul.

| Delusion explică (pentru Andreeush):

Pentru că s-a mișcat puțin prezervativul în timpul actului sexual și pentru că nu mi s-a mai întâmplat să întârzie atât

| Andreeush a răspuns (pentru Delusion):

Poate fi din cauza unei dereglări hormonale.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Scuze de off topic, de cand te ai facut blonda?

| Andreeush a răspuns (pentru RAY):

Blondă sunt de aproape un an, pozele care le-am avut până acum erau vechi de vreo 2-3 ani.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Tot frumoasa ai ramas

| noname2021 a răspuns:

Daca a fost protejat eu zic ca nu esti insarcinata si iti va veni menstruatia cu putina intarziere, la toata lumea se intampla sa mai intarzie.Dar pentru siguranta si linistea ta poti merge la farmacie sa iei un test de sarcina, nu e asa scump si vei afla ce se intampla.

| Delusion explică (pentru noname2021):

Am făcut un test din urina de dimineață, "test ultrasensibil" care se laudă că pot detecta sarcina cu câteva zile chiar înainte de data la care se așteaptă următoarea menstruație. dar a ieșit negativ. E oare prea devreme?

| noname2021 a răspuns (pentru Delusion):

Daca a iesit negativ eu cred ca poti sa stai linistita.

| CelTimid321 a răspuns:

Prietenei mele ii întârzia si cateva saptamani.