| PussicatDolls a întrebat:

Va rog seriozitate.

In a 25-a zi de ciclu am avut un contact sexual neprotejat, de fapt, nici nu stiu daca se poate numi contact, a fost de câteva secunde, nu a patruns in profunzimea vaginului si nici vorba de ejaculare. Este ziua a 27-a, eu pana acum obisnuiam sa am dureri de sani, sindrom premenstrual, insa acum toate aceste simptome lipsesc si imi este frica. Poate fi vorba de o sarcina? Repet, nu a fost ejaculare, el susține ca nici nu a eliminat vreun lichid, era uscat şi actul a fost foarte scurt. Ciclul meu menstrual este usor dereglat, undeva la 35 de zile. De aceea ma asteptam ca acum sa am dureri de sani si alte simptome, pentru ca asa a fost mereu. Ce sa fac? Sa astept menstruatia sau sa imi fac griji? sad

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul tau menstrual este dereglat si din acest motiv si neregulat. In astfel de cazuri exista posibilitatea ca actualul ciclu sa fie unul chiar mai lung de 35 de zile si din acest motiv simptomele premenstruale sa nu inceapa sa apara din moment ce pana la terminarea ciclului s-ar putea sa fie chiar si 10 zile. Fiindca acea joaca sexuala nu s-a finalizat cu ejacularea spermei in vagin aproape sigur ca nu poate fi vorba nici de formarea si nici de existenta unei sarcini. Ar fi cazul sa stai linistita si sa nu te stresezi inutil fiindca nu exista nici un motiv care sa intarzie producerea menstruatiei. Multa sanatate!

| FlorinFlz a răspuns:

Atunci ce a fost? Demo mode? laughing ..stai linistita nu esti gravida... poate sa iti intarzie din cauza stresului si a mancarii si a multor altor cauze. deocamdata tie nu ti-a intarziat oricum..deci stai linistita

| eusiel1419 a răspuns:

Nu e vorba de nici o sarcina. Poate fi din cauza stresului. I-ati o zi libera, fa un dus fierbinte si relaxeaza-te, o sa ajute mult, am trecut si eu prin asta si stiu cum e.