| anonim_4396 a întrebat:

Tot aud aceasta poveste ca poti ramane insarcinata chiar daca baiatul nu si-a dat drumu in vaginul fetei? Sunt foarte curioasa pentru ca vreau sa fiu foarte bine informata, asta pentru binele meu! Vreau cat mai multe raspunsuri!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine ca vrei sa te informezi. cauta si tu pe site uri mai serioase ca aici in mare parte vei primi raspunsuri de la copii de 13-14 ani care nici nu stiu ce e ala sex. Ideea e ca se poate sa ramai insarcinata chiar daca nu exista ejaculare. Acel lichid preejaculator poate contine (in unele cazuri) si spermatozoizi, si e de ajuns unul singur sa isi faca treaba. din aces motiv si pe instructiunile de folosire a prezervativelor este indicat sa il folosesti la orice contact intre penis si vagin.

| aurora50scumpika a răspuns (pentru suntserios):

Imi poti da cateva site-uri serioase sau nu sti un sexolog online...pentru ca ai dreptate...nu am de unde sti cine mi raspunde si daca informatia este adevarata.multumesc

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

FAra ambele,, contributii nu poti ramane insarcinata; in nici un caz daca el nu ejaculeaza in vaginul tau.

| aurora50scumpika a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Sunt 2 raspunsuri total diferite,,, pana la urma care spune afirmatie e adevarata?

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cand o faceti neprotejat, si el isi da drumu in afara, inainte de as da drumul mai exista spermatozoizi in lichidul pre-ejaculator. Nu toti spermatozoizii se pornesc pe drumn in acelasi timp. de asta ii mai bine sa va protejati!winking