| Ioana_9532 a întrebat:

Daca baiatul isi atinge penisul iar apoi ii intruduce fetei degetul in vagin poate ramane insarcinata? eu nu cred ca poti ramane insarcinata asa usor big grin

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, riscul este foarte mic. Dar ar fi bine sa se spele pe maini intre cele doua gesturi.

| Adorable a răspuns:

Stii, chiar astazi ma amuzam impreuna cu o colega de faptul ca o prietena a ramas insarcinata la bazin, cu toate ca era virgina. happy
Daca si-a atins penisul, nu ramane insarcinata, dar normal ca are mainile murdare caci toti le avem cu toate ca par curate si astfel poate transmite boli.
O poate lasa insarcinata doar daca are sperma pe deget. happy

| NoChanceForUs a răspuns:

Pai daca vrei fa si tu sex ca omu, si nu o sa mai ai treaba.De ramas nu ramai.

| ema69 a răspuns:

Depinde de momentul in care si-a atuns penisul. Daca asta s-a intamplat dupa ce el si-a dat drumul,si pe degetul lui au ramas spermatozoizi,exista o sansa,mica ce-i drept, dar totusi exista, ca acestia sa fi inotat catre ovul.

| Bog15 a răspuns:

@Brigaela, in momentul pasiunii nu prea sunt incursiuni la baie, intre gesturi laughing, @Ioana, depinde ce avea pe mana, daca a pus mana pe penis si atat, no problem, daca a pus-o cand s-a terminat sau curgea acel fluid care contine putina sperma, exista un pericol, destul de mic

| 4ever_5725 a răspuns:

E evident ca nu. atata timp cat nu tia introdus penisul.

| perfusion a răspuns:

Logic ca nu

| Darkfable a răspuns:

Pentru a ramane insarcinata trebuie ca neaparat penisul sa intre in vagin sau sa curga sa intre sperma in vagin doar asa cum spui tu absolut nuciodata

| Petru_7202 a răspuns:

Se poate, ca lichidul acela pre-ejaculotor(sau cum ii spune) ar contine si spermatozoizi, si daca are lichid de acela pe penis se poate.Dar riscul e foarte mic (nu si pentru infectii)

| Sabb1653 a răspuns:

Nuu, categoric!