| LauDi a întrebat:

Bună ziua TPU! Am o întrebare legată de folosirea prezervativelor. Este normal ca prezervativul să fie greu de pus de unul singur, dar să nu fie prea strâmt după ce este pus? De asemenea trebuie neapărat să strâng vârful prezervativul când îl pun, ca să iasă aerul din el? (am auzit că așa ar fi bine).
Întreb deoarece dacă doresc să îmi pun prezervativul trebuie să folosesc ambele mâini (capul penisului este ceva mai gros decât restul). După ce este pus nu mă strânge, dar rămâne un vârf destul de mare (locul unde rămâne sperma după ce ejaculez) și pe alocuri este puțin încrețit. Menționez că dacă mi-l pune partenera tot procesul este mult mai ușor.
Mulțumesc în avans și vă rog fără răspunsuri batjocoritoare.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul pus corect trebuie sa fie foarte stramt pe penis, fiindca abia atunci este pus corect si ofera 100% protectie.
Un prezervativ larg care sta incretit este inutil si riscant, fiindca se rasuceste pe penis in timpul sexului, se intinde la maxim si se rupe.
Accidentele cu ruptul prezervativului se intampla numai cand prezervativul este larg!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

N-ai tu experienta csfhee hee femeia se pricepe la toate, sa știi.

Răspuns utilizator avertizat
| LauDi explică:

PS: Ce am scris mai sus se poate rezuma la întrebare: ar trebui să îmi cumpăr prezervative mai largi? (că am uitat să scriu că la bază rămâne foarte puțin latex)

| Goete a răspuns (pentru LauDi):

Daca nu e prea stramt dupa.ce il pui, de ce ai cumpara mai larg?