| anonim_4396 a întrebat:

TPU. am si eu o intrebare, am proape 14 ani si. cand ma duc undeva si vad baieti ca mine sau mai mari, mi-e asa. teama de ei, nici nu-i cunosc si mi-e teama asa. eu vreau sa ma duc prin parc, sa-mi gasesc si o priet ena si cand vad baieti mai mari ca mine, nu mai vreau sa ma duc :/ si da, sunt timid, dar timiditatea fata de fete a scazut, nu stiu de ce mi-e asa teama de baieti mai mari ca mine, aici ma gandesc ca nu au ce sa-mi faca, nu le fac nimic asa ca nu au nici-o treaba cu mine. dar cand ajung acolo, nu mai vreau sa merg. imi e ca rad de mine, ca fac misto, ca sar la bataie. am stat 1 an doar la pc, poate din cauza asta, adica la ce ma refer? pai, timp de aproape 1 an de zile, am stat la pc, n-am mai iesit din casa asa des, doar de 2-3 ori pe saptamana. si de cateva zile am inceput sa ies, imi e teama asa. de lume :/ ce-ar trebui sa fac in cazul asta? funda celui mai bun raspuns, am nevoie de un raspuns mai argumentat. mersi frumos. si. scuzati ca am postat aici, nu am stiut unde sa postez. mutati voi daca e ceva, mersi :v

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi cel mai fericit dacă ai căuta o prietenă doar când vei avea în vedere în viitorul apropiat căsătoria, altfel vei fi rănit și vei răni degeaba fetele.

| sweetangels a răspuns:

Ai anxietate sociala! O poti trata tocmai iesind cat de des poti in societate si sa conversezi cu lumea. Nu conteaza ce subiect, important este sa te "obisnuiesti" cu oamenii, in special baietii de care te temi atat!

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Iti lipseste curajul adica (Tupeul) evita prostii si vezi-ti de ale tale fi mai curajos si ignora persoanele care nu merita sa faci amicitie

| cyupaku a răspuns:

Vezi? pc -ul omoara realitatea

| ValiPatrascu80 a răspuns:

Nene fa ce am facut si eu. Ia un cutit (nu de bucatarie) si asa te simti protejat daca cineva sare la tine with cutitul si fata si eu fac la fel tuturor pe e frica de mine.