| popmirgea1999 a întrebat:

Cum sa vorbesc cu fata pe care o plac? Sunt timid. Am mai cautat-o pe facebook dar nu mi-a raspuns si am fost colegi (acum suntem a 12-a) Ea e mai populara decat mine, mult mai cunoscuta, o cunoaste mai multa lume, umbla numai cu fete si baieti care se imbraca cu haine frumoase, sunt smecheri. Oare asta sa fie problema? Cum sa vorbesc cu ea? E prima fata pe care o plac cu adevarat de peste 6 ani. Si oricum chiar daca i-as spune ca o plac cu siguanta ma va refuza din start. A auzit numai lucruri rele despre mine, stiu sigur asta, de la cei cu care umbla. Intotdeauna fac misto din mine si tot rad. Nu-mi spuneti sa las timiditatea la o parte. Mersi multt :**

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa revii cu picioarele pe pamant.Ea traieste intro alta lume paralela.Nu timiditatea este de vina.E cu totul altceva, se numeste ANTURAJ.

| T0T a răspuns:

Daca nu ti-a raspuns inseamna ca nu e interesata. Oricum genul de fete nu prea se uita la baieti timizi.

| Lawliet14 a răspuns:

Fratele meu, sincer nu cred ca e de tine. Ia-ti una tot asa frumoasa cum vrei tu, dar cuminte.

| presus a răspuns:

Sunt putini baieti timizi. Nu credeam ca mai exista... Cel mai bun sfat este s-o lasi in lumea ei si sa astepti fata potrivita. Tu ai nevoie de o fata speciala care sa te aprecieze, baietii timizi au nevoie de fete timide.

Răspuns utilizator avertizat
| JokerDeaD a răspuns:

Salut! Si eu am aceleasi probleme ca tine, exeact la fel, parca mai descris si pe mine. happy Cred ca ar trebui sa faci cum au spus ei. Ele ne vad ca niste fraieri, sincer cand le vad pe unele dintre ele ca stau pe langa niste "smecheri" si mai sunt cateva care par asa mai dragute si cat de cat destepte, mereu ma gandesc sa ma duc la ei si sa-i dau cap in cap. Parerea mea e sa-i faci cu mana si cauta o fata pentru tine. Eu o sa raman sa citesc si alte pareri big grin

| thereisnothingleft a răspuns:

Uit-o,frate! Cauta o fata care este de "nasul" tau, care sa vorbeasca cu tine si care are ceva in comun cu tine.Nu mai sta cu aia care te iau la misto, stai cu prietenii tai.

| ViseCiufulite90 a răspuns:

Hey buna
fiind un baiat timid inseamna ca esti si u baiat sensibil.
eu zic sa o lasi pe ea si sa nu te mai gandesti la ea deoarece e cu nasu pe sus si asa te va rani, si nu are rost sa suferi pentru o persoana care nu te merita.nu pune suflet in asta si nu te mai gandi la ea. faceti parte din lumi diferite sa zic asa, u esti un baiat timid iar ea e o fata cu nasu pe sus.
tu trebuie sa iti gasesti o fata care sa fie pentru tine nu fete care is cu nasu pe sus si cu fite in cap.
fata aia e superficiala, incearca sa o uiti si gasesti o fata potrivita pentru tine care sa te accepte asa cum esti si sa vada timiditatea tea draguta si sa nu incerce sa te schimbe.
meriti ceva mai bun.