| Simoniks a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o mare problema care a mai trecut prin asa ceva va rog sa-mi raspundeti si mie. In decembrie s-a intamplat un accident cu prezervativu... iar cam peste o ora am luat pilula de a doua zi postinor 1500. Mi-a venit menstruatia luna de luna dar doar cate o zi -doua. Mi-am facut 4 teste si au iesit negative, insfarsit am reusit luna asta sa ma duc si la ginecolog si mi-a zis ca nu sunt insarcinata. Problema mea e oare s-a putut insela si eu sa fiu insarcinata pentru ca ma doare burta si ma ustura stomacu, si parca imi creste si burta vazand cu ochii. Pot fi insarcinata sa fie sarcina extrauterina? Aia se vede la ginecolog? Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu. Intr-adevar, daca te-ai fi dus la ginecolog, el se putea insela. Doar ca ti-a venit si menstruatia (nu conteaza cate zile) si toate cele 4 teste au iesit negative. In fond, ai luat si pastila de a 2-a zi. Insarcinata nu ai cum sa fii! Totusi, poate ai racit si din aceasta cauza te doare burta. Si ca iti creste... asta sigur este auto-sugestie. Sti? Adica, te-ai gandit prea mult ca ai putea fi insarcinata, si acum orice semn ti se pare in neregula. Stai linistita! Poate ar trebui sa te duci la ginecol, sa vezi ce probleme ai la burta. Succes! :*

| Hash001 a răspuns:

Ti se pare tie ca ti se umfla burta laughing o fii de la aerul pe care il inspiri.

| Skeez a răspuns:

Deja sunt prea multe impotriva unei sarcini
- menstruatia
-testele
-ginecologul

nu cred ca mai ai alte metode de a afla si din moment ce toate au iesit impotriva sarcinii atunci nu ced ca trebuie sa iti faci grijiwinking

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Sunt de ja prea multe semne impotrva sarcinii. cel mai probabil NU esti insarcinata!