| Simoniks a întrebat:

Salutare tpu...Am si eu cateva nelamuriri.In decembrie am avut un contact neprotejatsad el si-a dat drumul in mn.La un interval de circa 30 de minute am fost la farmacie si am luat pastila de a doua zi. De atunci mi-a venit menstruatia luna de luna numai k aveam doar o zi doua. Mi se pare k tot imi creste burta (o am destul de mare deoarece eu sunt si slaba) am facut 4 teste de sarcina si toate au iesit clar negative. Oare exista sansa sa fiu insarcinata sau ce as putea sa am? Ca deseori ma doar si burta jos in partea dreapta. Va multumesc tuturor care ma veti ajuta!

14 răspunsuri:
| cinenuvedenustie a răspuns:

Insarcinata nu esti oricum, de ce nu consulti un medic ginecolog?
El te va lamuri in toate!

| ℓσνє a răspuns:

Clar nu esti insarcina, dar, poate efectele sunt de la pastila. Eu zic sa le spui parintilor, desi, cel mai bine ar fi sa mergi la un medic! Succeswinking

| AnonimGirll a răspuns:

Daca testele au iesit negativ, nu esti insarcinata. Dar cel mai bine sa consulti un medic ginecolog.

| ElDictator a răspuns:

Nu exista sansa.

Oricum, pastila de a II-a zi trebuie recomandata doar de medicul ginecolog, nu inteleg de ce ai luat-o de capul tau.
Si ii zice pastila de a II-a zi, tocmai pentru ca se ia a II-a zi (ca sa ai timp sa faci un consult)

Tot ce poti face acum este sa mergi la un ginecolog si sa-i explici situatia. S-ar putea ca acele reactii sa fie de la pastila.

| Simoniks explică (pentru ElDictator):

Pai de o luna incerc sa caut un cabinet sa merg la ginecolog pentru ca nu sunt in tara si in strainatate e doar cu trimitere de la medicul de famile si nu stiu unde gasesc un cabinet particularcrying

| Rts123123 a răspuns:

Pai..eu iti recomand sa le zici parintilor tai. poate te vor intelege...si de asemenea mergi si la un ginecolog.

| DDaNyyy a răspuns:

Cred ca te pot eu ajuta, nu vreau sa te sperii stiu un exemplu asemanator..si da esti 70% sigur insarcinata doar ca e ceva diferit ..nush cum sa explic eu spun sa te mai duci la contrlo dar la un specialist parerea mea eu sunt medicina anul 2 si asa spun eu din toate experientele mele interseazate serios despre sarcina in primul rand e sanatatea ta si in al doilea rand e sanatatea copilului tau dac doresti sa faci (avort) acum poate fi cam tarziu si dureros sper sa iti fiu de folos informeazate serios ce am spus eu e doar 40% din ce cauti tu exact

| Simoniks explică (pentru DDaNyyy):

Salut DDanyyy. Nu prea am inteles mesajul tauthinking o sa incerc sa ma duc dar chiar nu stiu unde.La o sarcina nu trebuie sa am pofte sau mai stiu eu ce?

| IMC90 a răspuns (pentru DDaNyyy):

E insarcinata da are ciclu menstural

Unde faci medicina, la Cocorastii Caprei? laughing Stii macar ce-i ala ciclu menstrual, sau sugerezi ca ar avea o sarcina extra-uterina?

| DDaNyyy a răspuns (pentru Simoniks):

Bada asa ar fi normal dar in situatia ta nu neaparat. daca spuneai semnele unei sarcini si testul a iesit negativ.

| DDaNyyy a răspuns (pentru IMC90):

N-are rost sa ma complic cu tine..eu asta vroiam sa explic soar ca nu i-am zis exact in ce situatie este. dar daca nu esti atent..in fine las-o asa. ok?

| IMC90 a răspuns (pentru DDaNyyy):

Din partea mea poti s-o lasi cum vrei, oricum nu-mi pasa laughing
Dar explica-i fetei exact, ca ea nu intelege cum inteleg eu, si se panicheaza.
Oricum, trebuie sa mearga la medic, si o sti ala sa-i dea o ecografie (daca suspecteaza ceva)

| DDaNyyy a răspuns (pentru IMC90):

Exact. dar nu toti medici au ajuns medici pe cai corecte sa se sublinieze asta adc nu toti sunt buni in meseria lor in general sa nu ne abatem de la subiect draga mea du-te la un specialist cat mai rapid t rog nu vreau sa te sperii dar e nevoie de un specialist in situatia ta

| Medeya a răspuns:

Exista sarcini si cu menstruatie. Pntru ElectricSpark pastila de aIIa zi se i-a in interval de 72 de ore dupa contactul sexual neprotejat! poti s o iei si dupa un minut nu trebuie s astepti a II a zi. Dar daca spui ca ti-ai facut teste si au iesit negative nu ai dc s iti faci griji! pastila asta iti schimba un pic hormonii si de asta menstruatia e diferita fata de celelalte. Cat despre burta poate te-ai ingrasat thinking