| Gianina11 a întrebat:

Buna ziua TPU. Eu și el ne-am cunoscut la ziua cuiva, era o camera unde stăteau fetele și intr-o camera unde stateau bărbați, el făcea tot ca sa poată sa vina in camera unde stateau fetele, doar ca sa ma vadă. Pana și fetele din camera și-au dat seama ca venea pentru mine. El văzând că sunt indiferenta și ca nu îi răspund la priviri (bineînțeles ma prefaceam ca sunt indiferenta, în schimb eu eram topita după el).S-a prefăcut ca se joaca cu o fata,(verișoara lui) ea stătea pe pat și eu la fel, s-a prefăcut că voia sa o lovească pe ea in picior și m-a lovit pe mine. De data asta a reușit sa ma facă sa ma uit la el, dar si-a întors repede privirea când m-am uitat la el, pleacă din camera. A mai stat ce am mai stat in camera la băieți, vine din nou in camera fetelor cu motivul "Ca s-a făcut târziu dacă vrea vara-sa meargă acasă". Vara-sa a spus că da și a propus la toate fetele de acolo dacă vor sa doarmă la ea acasă, inclusiv eu. Eu i-am zis ca nu ma lasă tatăl meu, atunci ea a insistat sa o acompaniez măcar pana la ea acasă. Tatal meu a fost de acord doar sa îi acompaniez și am plecat toate cu el cu mașina.
Ajunși la destinație toate fetele coboară, eu rămân cu el in mașina pentru ca le-am acompaniat doar, acum rămași doar noi doi. A început sa ma întrebe "Cum te chema, câți ani ai, iti place in țara asta"( nu sunt in România)etc..., cunoștința cum ar veni, eu i-am arat și eu ca pot fi "prietenoasă" și am mentinut conversația, pana când am ajuns înapoi la locul de aniversare. Din motiv ca becul nu mergea și trebuia sa urcam scările, a prins blițul de la telefon și m-a întrebat dacă vreau sa îi țin eu telefonul, i-am zis da și atunci când am luat telefonul mi-a atins mâinile. Eu mi-am dat seama ca a facut intenționat dar am trecut cu vederea.
O data ajunși acolo eu intru in camera fetelor, el rămâne la băieți. Aici s-a terminat totul. Peste doua zile aud ca el venise in vacanța la neamurile lui pentru ca trebuia sa își ia gagica din țara asta in care sunt acum și sa se însoare cu ea și sa se întoarcă in România. Întrebare mea este, de ce m-a făcut sa ma îndrăgostesc de el când el trebuia sa se însoare cu altcineva? Eu acum ma simt vinovata pentru ca îmi place de un bărbat însurat deși atunci nu era. PS am uitat sa specific vărsată el 19 eu 16.

Răspuns Câştigător
| MPersephone a răspuns:

Din pacate, fetele sunt demulte ori manipulate de baieti, mai ales la varsta ta cand presupun ca nu ai multa experienta. Bucura-te ca nu a fost mai rau si lasa intamplarea asta sa fie o lectie, data viitoare sa fii mai precauta. Dar tu nu esti vinovata cu nimic.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daa ca e vina lui ca tu te indragostesti ca te loveste peste picior
Mai sado-masochista asa? laughing))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubirea nu are treabă și probleme cu cine se căsătorește cu cine.
De ce să te simți vinovată că tu iubești pe cineva?
A fost o iubire care s-a terminat. Acum urmează alta.

| mihai69 a răspuns:

Degeaba ai 16 ani „pe hârtie", dacă mintea încă mai copilărește pe la grădi...
„Îndrăgosteala" asta a ta e doar o închipuire, ceva care numai la tine în căpșor există.
Dacă a vrut să-ți capteze atenția (intenționat)? Desigur. Dacă a vrut să te îndrăgostești de el? Nici vorbă - dar nu ar fi refuzat o partidă de sex (sau măcar peting), dacă ar fi văzut că ești dispusă să-i oferi așa ceva.

| Hammurabi a răspuns:

"ma întrebat dacă vreau sa îi țin eu telefonul, i-am zis da și atunci când am luat telefonul mi-a atins mâinile"

Vezi cât de riscant e să-i ții telefonul cuiva când ai 16 ani?
Imediat te îndrăgostești.

| sofisis a răspuns:

Te-a facut sa te indragostesti de el? laughing))) Prin ce? Chiar nu a facut nimic baiatul.
S-a distrat si el putin. Ai 16 ani, o sa te mai "indragostesti" de cel putin 142352523 de ori.

| ywar a răspuns:

1. Ia cartea de gramatica si baga invatat. Scrii si te exprimi ca o analfabeta, ceea ce probabil ca si esti.
2. Ai o gandire de adolescenta in calduri cu tendinte de udare la chilotel.
3. Baiatul are 19 ani, macar e teoretic persoana majora. Tu ai 16 ani si vrei si tu calut. Ia-ti gandul.

| HGreenPandaGH a răspuns:

Poate voia doar sex.