| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna dimineata. Voi ce ati visat azi noapte? As putea face un fel de serie in care sa va povestesc visele mele ciudate,iar voi sa va dati cu parerea. De exemplu,am visat azi noapte ca eram pe o insula,cred ca era insula Greed din Hunter x Hunter,pentru cei care v-ati uitat stiti. Acolo traiam eu,in aceeasi camera unde stau si acum. Cand m-am pus in pat noaptea,visasem ca nu mai eram in camera mea,eram in camera din apartamentul din Italia unde am fost vara trecuta,dar nu imi placea ideea,pentru ca daca eram in Italia,stiam ca trebuia acasa cu avionul sa ma intorc si eu pana si in vise am fobie de avion.
Deodata m-am trezit,iar eu chiar eram in camera respectiva. M-am ridicat asa in fund,iar dintr-o data parca tot apartamentul a inceput sa se dea peste cap asa,se invartea rau,eu am adormit si am visat drumul din Italia pana la mine acasa,iar dupa casa a inceput incet sa se transforme in camera mea unde locuiam initial. A fost tare ciudat. Am mai visat apoi ca eram eu cu o fata si vazusem un fel de tip dintr-un anime,era in viata reala,am un stilou cu un baiat stil anime pe el si fix pe el l-am visat.
Dupa am visat ca mersesem la un parc de langa blocul meu,parcul era decorat de Craciun,dar era ciudat pentru ca era cald afara,era vreme de vara. Parcul se si schimbase,locul se joaca pentru copii a fost renovat,iar mai departe se afla un fel de cladire care semana cu teatrul din oras,iar eu m-am dus asa pana sa il vad mai de aproape si nu mi-a venit sa cred: era un fel de intalnire pentru fani cu actorii din Stranger Things,printre care si Millie Brown (Eleven). Cand am vazut-o,am alergat spre ea,am luat-o in brate,tin minte ca i-am spus ca nu stiu ce sa zic, in engleza normal pentru ca eram emotionata,iar ea a zis ceva in romana si am intrebat-o de data asta in romana daca vorbeste romaneste. Mi-a spus ca vorbeste romaneste datorita unui robot AI,care traduce pentru ea sau ceva de genul. Dupa mi-a spus ca are treaba si a plecat,iar dintr-o data s-a facut noapte. Intrasem in cladire eu si cu o fosta colega cu care inca mai vorbesc,eram undeva la etaj,dar nu reuseam sa vedem nimic,era bezna peste tot. Am vrut sa dau cu blitul de la telefon,dar era descarcat si se vedea foarte slab. Trebuia sa mergem cu blitul,pentru ca in mijlocul cladirii era ca un fel de gaura,stiti voi design-ul ala si puteam sa picam in orice moment. Tin minte ca am luat-o pe toate usile,dar nu mai gaseam iesirea.
Dintr-o data,lumina de la telefon a inceput sa fie normala,se incarcase telefonul fara sa il bag la incarcat,iar pana la urma am iesit de acolo.
Voi ce credeti, sunt ciudata ca visez asa ceva?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Orice vis mai mult sau mai putin halucinant este doar modul in care se distreaza creierul nostru, procesand informatiile de peste zi, plus cele din subconstient.Prin urmare nu, nu trebuie sa iti pui eticheta de, ciudata' pentru ceva ce are toata planeta si apare incontrolabil, in aproape fiecare noapte(ma rog, aici depinde de fiecare).

| Hyperion7 a răspuns:

La tine visele sunt chiar blânde, eu am niste coșmaruri de zile mari+niste întâmplări fara logica care uneori mă fac să cred că parcă viața asta nu e atât de nașpa laughing
Am avut și câteva episoade de paralizie din cauza unor vise intense, nu a fost cel mai plăcut sentiment.
Dar oricum, visele sunt irelevante.
Ca un exemplu, citisem cu o zi înainte o știre despre bursele școlare și noaptea am visat că ministra îmi fura banii de pe card că cica mi-o dat mie prea mult laughing
Ca sa vezi cum funcționează chestia asta rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat