| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, TPU. Îmi place de o fată din clasa mea, însă eu sunt timid. Nu am mai avut o relație, așa că nu știu nici măcar cum și ce să îi spun. Notă: am 13 ani și recunosc că la vârsta asta "nu ne cunoaștem sentimentele". Am încercat să îi atrag atenția prin diferite metode. Totuși, din intuiție, am impresia că mă place. Problema nu e asta, că mi-aș fi făcut curaj să o întreb. Problema este că din auzite:
1. Ea este împreună cu altcineva.
2. A înșelat pe fiecare dintre colegii mei cu care a fost împreună (What the hell?)
3. Stă pe-afară cu niște băieți de vreo 20 - 25 ani, care mi se par foarte suspecți. (Am încercat să-i deschid ochii)
Iar soluția problemei este după mine să mi-o scot din cap. Problema e că încerc de mult timp și nu pot. Voi ce ați face într-o astfel de situație. Sper că mă înțelegețiwinking și aștept răspunsuri. Dau fundițăwinking
Thanks in advance

Răspuns Câştigător
| KissSummer a răspuns:

Micule, nu e de tine sincer, daca nu a aparut acum, o sa apara mai tarziu o fata care sa te placa pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce incerci tu sa faci ca sa ii atragi atentia, cand iti place de o fata, fii tu insuti, o sa vezi ca va fi mult mai bine, si vei fii apreciat la adevarata ta valoare. Bafta, si uite-o pe tipa respectiva!

3 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

Las-o in pace, mai sunt fete ...si ce fete inca big grin

| iΌĄηηĄ a răspuns:

Uff big grin.Eu as zice sa vorbesti cu ea pe mess, in realitate eh, asta nu conteaza si sa ii spui sentimentele tale si daca ai vreo sansa la o relatie serioasa cu ea. Insa spune-i sa fie serioasa. Succes! :*

| Roumainiangirl a răspuns:

Incearca sa-i vorbesti,lasa timiditatea si fa-ti curaj sa vorbesti cu ea,spune-i ceea ce simti,dar nu direct,nu poti sti cum va reactiona. Daca nu ai sa reusesti nimic cu ea,ar fi mai bine sa o uiti, poate ca tu ai ochi doar pentru ea, dar nu poti sti ce colega din clasa te place, incearca sa -ti indrepti atentia si catre alte fete, nu trebuie sa fie neaparat colege de clasa. Sper ca te-am ajutat.