| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU, revin cu o noua intrebarelaughing!
E cam complicata situatia mea si va rog sa ma ajutati si sa aveti rabdare sa cititi tothappy.
De un an m-am despartit de fostul prieten la care inca mai tin iar el are o relatie de 7 luni cu o alta fata cu care presupun ca se inteleg.Acum o luna de zile mai intra pe mine si mai vorbeam dar observ ca acum a incetat.Prietena mea cea mai buna vorbeste cu cel mai bun prieten al fostului iubit si se inteleg dar ea e din alt oras destul de departe si are si iubit iar prietenul fostului meu stie asta si presupun ca ei vorbesc ca amici.Prietena mea vine destul de rar in Bucuresti unde stam noi iar zilele astea cand a venit am iesit cu ea si a venit si prietenul fostului meu (el a chemat-o sa iasa si neavand decat o zi la dispozitie sa se vada si cu mine si cu el am ieist toti) si de cand am ieist mi s-a cam pus pata pe prietenul fostului meulaughing)).Si nu stiu ce sa fac,prietenea mea cand l-a interbat ce pararere are de mine a zis ca sunt foarte ok.Un sfat ceva?laughingSi sa revin si la povestea cu fostul, parca putin mai tin si la el si nu m-ar tenta sa fiu cu prietenul lui deoarece s-ar putea sa zica si niste lucrurui urate ca pare genul de persoana(fostul)care e gelos.
multumesc anticipat! funda!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu trebuie sa te hotarasti ce vrei sa faci.
Incercarea moarte n-are!
Abordeaza-l pe prietenul fostului tau,il poti invita la o plimbare,vorbiti mai des si vezi, poate iese ceva!
Atata timp cat ajunge sa te cunoasca nitel si exista respect, incredere, indiferent ce fostul tau va nascoci, nu trebuie sa afecteze relatia.Nu ar trebui sa iti faci griji in privinta asta.
Ba chiar ii poti marturisi linistita ca ti-e frica de ceea ce va spune fostul, de reactia lui, daca va fi cazul!

Bafta

| BLeur a răspuns:

Bună.

Dacă îi place prietenei tale de prietenul fostului tău, las-o pe ea. Dacă nu îi place, încearcă-ţi norocul. Dă-te pe lângă el, vorbeşte cu el mai mult etc. Eu zic că nu ar fi bine, ar putea fostul tău prieten să bage ' brâncă ' între voi şi să nu vă ţină relaţia foarte mult, deci asta ar fi doar o pierdere de timp altceva nimic. Îţi recomand să îţi găseşti un băiat de la tine din oraş, nu de la distanţă pentru că o relaţia la distanţă îţi trebuie multă răbdare şi încredere în persoana cu care eşti împreună.

| Jeanine a răspuns (pentru BLeur):

Problema e ca acum mi s-a pus pata pe prietenul fostului meulaughing).

| elComandantee a răspuns:

Fă menage a trois.

| regrets22 a răspuns:

Sa sti ca ai putea sa ai dreptate adica multi prieteni au chestia asta nu stai cu baiatul/fata cu care am stat eu, dar pana la urma nu ai nimic de pierdut daca incerci mai ales daca iti place

| superserios a răspuns:

Cred ca trebuie sa te anpaci cu el

| Jeanine a răspuns (pentru superserios):

Cu fostul?laughingel are iubita, citeste mai bine