| LuluGirl a întrebat:

Viata mea e complicata.
Sunt intr-o clasa cu actualul meu iubit si cu fostul
Eu cu iubitul meu ne tot certam din cauza fostului meu prieten pentru ca fostului meu inca ii mai place de mine, actualul meu iubit e gelos fiindca habar nu am ce crede...
Vreau sa-i dovedesc ca fostul nu mai inseamna pentru mine nimic, i-am tot explicat dar nu intelege.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu nu ai nevoie sa-i dovedesti nimic,doar te-ai despartit de fostul iubit pentru el!
Asta a fost prima,singura si cea mai clara dovada ca vechea poveste s-a incheiat.
Cel care are ceva de dovedit este actualul tau iubit,care a gasit cea mai buna cale sa strice relatia voastra,nici daca ar fi semnat un contract cu fostul tau nu putea sa-i faca mai mult pe plac!
Asa ca,daca VREA sa fie cu tine,s-o dovedeasca!
Pentru ca tu deja ai facut-o,esti cu cine iti doresti sa fii si lupti sa tii relatia voastra in picioare,in timp ce el o darama bucatica cu bucatica!
Singur te impinge inapoi si daca cumva te va pierde in bratele fostului,vina ii va apartine in intregime!
Arata-i raspunsul meu,poate-i vine mintea la cap!
O relatie are nevoie de doi ca sa supravietuiasca, iar pe tine se pare ca te-a lasat singura!
Sa iti fie alaturi, sa lase geloziile si mofturile de mimoza senzitiva, sa demonstreze ca e barbat si ca e mai bun decat celalalt!
Pentru ca i s-a dat sansa sa te faca fericita, dar nu are dreptul sa te faca nefericita!

1 răspuns:
| ByCats a răspuns:

Icnearca sa iti petreci tot timpul cu iubitul tau, acordai lui toata atentia ta