| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua tuturor!

Vreau să vă spun ceva. Dacă o fată de 13 ani sau 14 ani sar împlica într-o relație cu un băiat de 19 ani, este aiurea? Pe mine mă place o fata dintre varstele astea doua nu stiu exact câți ani are ori 13 ori 14, și fata respectivă este de la mine din oraș, având în vedere că eu am 19 ani. I-am spus că nu pot să fiu cu tine într-o relație pentru că este o diferență mare de vârsta, și dacă se întâmplă ceva eu răspund penal pe treaba asta, și după nu aș vrea complicați, de exemplu pot ajunge la corupere de minor, i-am spus ești o persoană de treabă și de gâscă, și amuzantă, dar nu putem să fim într-o relație din cauza vârstei, și ea sa supărat pe mine, având în vedere că fata este de la mine din oraș.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Reactia ta a fost cea corecta si ai facut foarte bine.
Se supara, nu se supara, asta e situatia, daca ai intra intr-o relatie cu ea ai fi privit imediat ca pedofil si corupator de minori!
La 13-14 ani fetele,de fapt,sunt indragostite de. dragoste. happy
Viseaza cu ochii deschisi la o dragoste ca in povesti si le ajunge o privire directa in ochi,un zambet,o vorba calda sa te transforme imediat in obiectul dragostei lor.
Hormonii si imaginatia le joaca feste,deocamdata nu stiu ce vor, au nevoie sa se maturizeze, sa se echilibreze si abia atunci pot intelege logic, un refuz...happy
Las-o sa mai creasca, ramai rezervat si timpul le va rezolva pe toate.
Pentru ca nu se stie niciodata!happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai 19 ani, deci esti adult si ai suficient creier sa poti intelege ca un copil mic trebuie lasat in pace, ca vine numai cu probleme legale si posibil puscarie.
Uita-te la fete de 18-19 ani si lasa fetitele mici in pace, ca intri la pedofilis si faci puscarie daca incerci sa o seduci.

| Wr3nch a răspuns:

La varsta asta e aiurea, ce ea sunt hormoni, nu dragoste. Eu zic ca ai ales bine si ramai ferm pe pozitie.

| Werrich a răspuns:

Pedofilii sau cei care au avut relatii sexuale cu minori nu sunt bine vazuti de colegii de celulă, că ești hoț e una dar că ai abuzat sexual copii e altceva.

| Saiko10 a răspuns:

Gandeste-te asa: daca tu ai 19 si ea 14 este o diferenta de 5 ani. 5 ani nu pare exagerat de mult. dar 5 ani de inchisoare cum par?

| denidenisa2139 a răspuns:

Eu care la 14 ani eram cu un de 20 care zici ca avea 15rolling on the floor)E cv normal...doar sa nu va gadilati ca altfel primesti dosar penal, nebunule

| Corcodusoi a răspuns:

7 ani de inchisoare numa