| εηηεя a întrebat:

Va rog am nevoie de ajutor, problema e următoarea: într o zi o fată minoră a fost la mine acasă și am întretinut relatii sexuale cu ea ea avand 14 ani și eu 18, mama sa nu mai știa nimic de ea de 3 zile așa ca a sunat la politie auzind de undeva ca fata e la mine politia a venit și eu fara sa gândesc le am recunoscut ca fata e la mine așa ca ne au dus la sectie unde au spus ca e corupere de minori ce am facut pentru ca am recunoscut ca am avut raporturi sexuale cu ea, mama fetei a spus ca nu depune plângere dar mi-a a facut dosar penal deoarece politia a a autosesizat chiar daca mama fetei nu dorea sa mi facă plângere mai apoi fata a fost trimisă la expertiza și din care am inteles o sa ma duca la parchet ce mi se poate intampla? Daca familia ei nu depune plângere și nu am fost eu cel care a dezvirginat o pe minoră? Vreau păreri nu sa mi spune ti din codul penal ca l stiu si eu

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-au nici o importanta parerile noastre, important este ce spune Codul penal si ce vor hotari judecatorii. In orice caz vei avea dosar penal pentru act sexual cu un minor, fata avand sub 15 ani si diferenta de varsta fiind mai mare de 3 ani.
P.S. Ca parere personala este ca ai procedat extrem de prost, avand in vedere varsta fetei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pareri? pai depinde ce hotaraste judecatorul, probabil cel mai usor scapi cu inchisoare cu executare. irelevant in context daca era sau nu virgina si daca politia s-a autosesizat nu mai conteaza cine depune plangere

| Emilian65 a răspuns:

Pentru fapta ta, esti bun pentru o pedeapsa dura.

| Crackman a răspuns:

Nu pare bine deloc frate si daca stii eh prison break romanian stylehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si,daca stii codul penal, ce nevoie mai ai de noi?
Ai vrea sa auzi ca vei fi exonerat de orice vina fiindca ai fost sincer cu domnii politisti?
Nu, vei fi pedepsit conform codului penal.

| OMFGConrad a răspuns:

Nu contează că nu tu ai devirginat-o pe fată, tu ai fost prins, mă rog, ai recunoscut că ai întreţinut relaţii sexuale cu o minoră, tu vei fi sancţionat cf. Codului Penal, pe care ai spus că-l ştii. Numai bine.