| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața tuturor!

Am și eu o curiozitate și știu că nu este bine, doamne ferește.

Dacă un băiat de 19 ani se implică într-o relație cu o fată de 13, 14, 15 ani poate să ajungă la corupere dacă nu întrețin relații sexuale doamne ferește? Dacă nu întrețin relații sexuale pot fi în preună?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fara relatii sexuale, da, nici o problema.
Numai ca gura lumii, e slobodă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, pot fi. Dar dacă fata este întreagă la minte. De exemplu. Poate fi împreună cu tine. Dar face un copil cu altul. Și te acuză oficial pe tine. Până să reușești să te dezvinovățești, încasezi ponoasele de a fi împreună cu o copilă, adică cu ea.

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca pot fi impreuna atat timp cat nu intretin relatii sexuale! si chiar daca nu e pe placul parintilor sau al altcuiva nu poate face nici o reclamatie pentru ca nu incalca nici o lege! dragostea nu are varsta daca e sincera!

| Ree07189 a răspuns:

Da deoarece el este major și ea minora