| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati! Am facut dragoste cu iubitul meu protejat cu prezervativ nu si-a dat drumul deloc nici in exterior si nici interior iar dupa ce am terminat am verificat daca prezervativul avea vreo problema si era intact si nu a alunecat deloc.EXISTA OARE RISCUL DE A RAMANE INSARCINATA? Deoarece este prima data cand am facut dragoste si sunt stresata.Menstruatia ar trebui sa apara in urmatoarele zile... daca apare este totusi posibil sa fiu insarcinata? iar daca nu apare care ar fi cauza? Deoarece ne-am protejat! Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie urmatorul raspuns ce a fost dat unei alte intrebari aproximativ asemanatoare. Inainte de menstruatie cu cateva zile (4-5) in cazul unui ciclu menstrual regulat sau chiar si al unui ciclu menstrual cu mici diferente de 1-2 zile maxim in + sau in -- (fata de timpul mediu de producere a menstruatiei), teoretic este imposibila instalarea unei sarcini chiar si in cazul in care sexul este neprotejat si se ejaculeaza SPERMA in vagin.In consecinta in situatia descrisa de tine asa cum am mai amintit adica in ultimele 4-5 zile ale ciclului menstrual nu se poate forma o sarcina deoarece NU MAI EXISTA de circa o saptamana UN OVUL VIABIL. In lipsa ovulului spermatozoizii chiar si lasati intentionat in vagin nu au ce fecunda deci posibilitatea unei sarcini este practic 0 (ZERO). Insa in cazul tau poti fi absolut convinsa ca esti in afara de orice pericol deoarece sexul a fost si protejat.Menstruatia s-ar putea sa intarzie deoarece dupa dezvirginare in organismul tau se produc schimbari hormonale, inerente si se pare ca si oarecum obligatorii. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Hai sa fim seriosi ok.Cum naiba sa ramai insarcinata? Prezervativele alea au si ele un rol si daca era intact atunci nu ai de ce sa te stresezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu avea sperma pentru ca nu si-a dat drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti ramane ca Maria, fara barbat. Stai linistita ca nu ai nimic. Asta nu inseamna ca a doua sau atreia oara nu se va intampla.

| sagetarius a răspuns:

Pai daca nu a ejaculat, cum sa ramai insarcinata?

| experience01 a răspuns:

Avea sperma in prezervativ?