| Sara2 a întrebat:

Ajutor, sunt ingrijorata, am avut un contact sexual protejat si la un moment dat am simtit ca a curs in mine un lichid cald, am verificat prezervaticul dar el nu isi daduse drumul, prezervativul era intact, dar pe exterior in partea de sus era un lichid alb, dar pe interior in partea de sus nu era nimic, este motiv de ingrijorare? nu stiu daca sa iau pilula de urgenta sau nu, el zice ca nu si-a dat drumul pana in acel moment

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In timpul excitatiei,femeia elimina un lichid vascos,produs de glandele Bartholin si in plus,secretiile tale provin atat din mucoasa vaginala,cat si din glandele colului uterin,endometru sau trompele utrine, asa ca este evident ca lichidul respectiv iti apartinea cu desavarsire, in conditiile in care partenerul nici nu finalizase si prezervativul era intact!
Nu e cazul sa iei contaceptia de urgenta, pastila de a doua zi e o bomba hormonala si o femeie inteligenta o ia de cel mult doua ori in intreaga viata, dupa parerea medicilor.

| neutrino a răspuns:

In partenerul de sex sa nu ai niciodata incredere, nici macar intr-o noapte ploioasa.

| Hαppiηеss a răspuns:

Esti femeie si ai secretie vaginala cum avem toate de altfel, pe care uneori o poti elimina si in timpul actului sexual.
Asta era lichidul acela alb pe care l-ai vazut tu.
Nu te sfatuiesc sa iei pilula, nu e o bomboana sa o iei asa de cate ori ti se puna tie, iar in cazul de fata nu cred ca este nevoie.

| Zeref a răspuns:

Lichidul alb sau "crema" aia care se face e de la frecusul de du-te vino. Poate ti-ai dat tu drumu si a curs de pe prezervativ. Oricum nu asta e locul potrivit pentru astfel de intrebari.NU ESTI INSARCINATA!