| alexronaldo77fde a întrebat:

Am facut dragoste cu prietena mea pentru prima oara aseară. Am folosit prezervativ, dar fara sa imi dau seama mi-a alunecat de pe penis la un moment dat. L-am mai introdus asa de vreo 10-15 ori (penisul) si cand am realizat, m-am oprit. Nu mi-am dat drumul deloc. Exista riscul ca ea sa rămână insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Existenta sau lipsa sangerarii in cazul sexului de dezvirginare se datoreaza existentei sau lipsei a unor anumite particularitati de constituire a ''pasaricii'' partenerei, si nu conditioneaza in nici un fel o posibila formare a unei sarcini. Din moment ce ti-ai inceput viata sexuala ar fi trebuit sa fii informat foarte corect in ce mod se poate forma o sarcina. Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii faptul ca : pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia poate sa ramana gravida NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Cand ati inceput sexul de dezvirginare ar fi trebuit sa stiti precis/exact in ce moment al ciclului menstrual este intretinut sexul respectiv pentru a putea aprecia daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII de a se putea forma o sarcini in acel moment. In concluzie fara a sti momentul intretinerii sexului, probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. Multa sanatate!

| alexronaldo77fde explică (pentru corbulalbrosu):

Îmi puteți lăsa un număr de telefon, va rog din suflet!?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, este posibil sa ramana gravida.

| kandaraki a răspuns:

Cel mai probabil ca nu e insarcinata, data viitoare fii mai atent si cumpara un prezervativ cu marimea potricita!

| anamaria82726 a răspuns:

Daca nu ti-ai dat drumul e ok. Dar decat sa ramana insarcinata si sa faca avort, sa omoare copilul, mai bine ii spui sa-si cumpere anticonceptionale, ca sa omoare spermatozoidul(ca sa fiti siguri si sa nu va mai streseze asta)

| alexronaldo77fde explică:

Tin sa mentionez ca amandoi eram la primul act sexual iar ei nu i-a curs sange.