| anonim_4396 a întrebat:

Vine cu o problema mai complicată. De câteva zile am usturimi când urinez. După ce fac dus, usturimile sunt foarte puternice si nu înțeleg de ce. Aceste usturimi puternice sunt imediat după duș. Ce credeți ca este?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infectie urinara!

| mihai69 a răspuns:

Ai fie o infecție urinară, fie una vulvo-vaginală (nu ai specificat clar CE / UNDE anume te ustură).
Orice ar fi, tot la medic trebuie să ajungi. Și cu cât mai repede, cu atât mai bine.

| Suki08 a răspuns:

Cistita, este o bacterie a vezicii urinare

| Andr33ya a răspuns (pentru Suki08):

Care sunt cauzele? Si dc se manifestă după dus?

| Suki08 a răspuns (pentru Andr33ya):

Cistita se datoreaza mucoasei vezicii care se inflameaza, trebuie sa mergi la ginecolog sa ti dea tratament ca altfel o sa se agraveze