| anonim_4396 a întrebat:

Bunăă, am făcut sex protejat cu iubitul meu, cu o zi inainte să-mi vina ciclul. Prezervativul a fost ok, nu s-a rupt. Exista vreo șansa sa fiu însărcinată?

6 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Daca prezervativul e intact, il iei, ilspeli si-l refolosesti ca cine stie cand mai gasesti asemenea lucruri de calitate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este stiut/cunoscut in mod foarte sigur fiindca este determinat atat stiintific cat si medical ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent ca acesta este de tip REGULAT sau NEREGULAT, niciodata si in nici-o situatie NU poate exista un OVUL VIABIL in uterul femeii astfel ca si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in mod intentionat sau din greseala, spermatozoizii nu vor gasi niciodata ovulul necesar pe care sa-l fecundeze si in urma acestui proces aceasta sa se transforme intr-o sarcina. Folosirea prezervativului in aceasta perioada 100% infertila este complet INUTILA si ilogica fiindca barbatul in aceasta perioada poate ejacula sperma IN vagin de fiecare data fara nicio retinere. Insasi pornirea menstruatiei la data calculata/preconizata si desfasurarea ei in conditii similare cu menstruatiile avute anterior, reprezinta GARANTIA certa ca in ciclul menstrual anterior NU s-a formt o sarcina. Exact din acest motiv s-a pornit menstruatie a 2-a zi fiindca producerea ei asa a fost planificata pe baze strict hormonal de a se elimina fostul endometru care in lipsa ovulului fecundat, a "imbatranit" si s-a degenerat, devenind inutil in organism si a fost eliminat prin aceasta ultima menstruatie. In cazul in care dupa acea ultima menstruatie NU ati mai intretinut si alte contacte sexuale neprotejate, in mod absolut sigur este IMPOSIBIL sa fii sarcinata. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, pentru ca spermatozoizii trec prin prezervativ. Procedeul este asemanator cu evadarea dintr-o puscarie.

| OMFGConrad a răspuns:

Nu este.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Bună.Stai fără grijă, nu există șanse să fii însărcinată.

| Vulpe_David_1997 a răspuns:

Este vreo sansa sa mai si gandesti inainte sa pui o intrebare?