| Andreiiliuta a întrebat:

Am o întrebare.
Am. Făcut sex cu prietena mea, prima ejaculare a fost în prezervativ, am schimbat prezervativul iar la a doua ejaculare spermă nu se mai adunase în rezervor și cred ca s-a rupt prezervativul. Exista vreo șansă să rămână insarcinata ținând cont ca nu este în perioada fertila și ciclul urmează sa ii vina pe data de 13 februarie?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai facut cand sex? Daca acum de curand, gen 1-2-3 zile ar trebui sa fiti ok, doar sa fiti mega ghiniosti sa ramana.

| Andreiiliuta explică (pentru Adry05):

Acum 2 zile s-a întâmplat.

| Adry05 a răspuns (pentru Andreiiliuta):

Daca are ciclu regulat puteti sta linistiti, sansele sunt foarte foarte mici sa ramana.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca de obicei este respectata data de pornire a menstruatiei reiesita din calcule, sau chiar si cu o mica abatere de +/- 1 zi (doua), in acel caz se poate considera ca ciclul menstrual este REGULAT. In astfel de cazuri ultimele 9-10 zile ale perioadei de infertilitate absoluta pot fi precis determinate situatie in care esti si tu in acest moment. Fiindca sexul a fost intretinut in mod sigur cu 4 zile inainte de ziua/data de pornire a menstruatiei, in acest caz este 100% IMPOSIBILA sa se poata forma sarcina chiar si daca sperma a ajuns in vagin. Poti sa te linistesti complet fiindca nu exista nici un motiv de stres in astfel de situatii. Multa sanatate!

| Anonim2314S a răspuns:

Eu stiu ca in cazuri de genu se apeleaza la "pastila de a doua zi"