| euu03 a întrebat:

Bunaa. Am fost impreuna cu un baiat aproape 6 luni dar ieri ne-am despartit din cauza unei foste prietene care a incercat sa ne faca mult rau in sensul ca il vorbea pe el de rau la mama etc... Ieri m-a intrebat daca am mai vorbit cu ea si eu i-am zis ca nu, iar el a zis ca dc il mint stie sigur ca a fost la mine acasa ca a auzit cand ea ii transmitea altcuiva ca este la mine acasa. Dupa cateva minute in care am tot incercat sa il conving mi-a spus ca problema la mine este ca voi ramane cu ea nu cu el si mi-a dat ignor. am petrecut multe momente frumoase impreuna, ne faceam planuri pentru viitor, imi spunea vorbe frumoase iar acum arunca totul la gunoicrying. am citit o conversatie in care ii zicea unei fete ceva de genu ca nu este mare pierdere ca numai este cu mine, ca e mai bine singur dar parca nu imi vine sa cred. ne-am mai despartit de cateva ori dar tot el s-a intors inapoi la mine, si imi zicea ca ma iubeste si ca mai mult de o saptamana nu poate sa stea fara mine. ce sa fac ca sa ne impacam din nou?sad dati-mi un sfat va rog frumos

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Elly draga, despartirile astea sunt un semn de imaturitate chiar daca sunt sentimente la mijloc. e ceva de genul hopa mitica. cand are el chef, pleaca stiind deja ca tu il vei primi inapoi. asta tine de caracter. imagineaza-ti fazele astea peste cativa ani cand poate o sa te aiba la mana si cu un copil. ei, ce zici?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca te iubeste tot la tine vine, iti spun sigur asta, el nu ar trebui sa asculte de nimeni, ar trebui sa fie alaturi de tine...chiar crezi ca nu e mare pierdere pentru el? Eu cred ca e, dar normal ca nu recunoaste, ca asa sunt unii baieti, eu zic sa vorbesti cu el sa lamuriti totul si impreuna sa luati o decizie care sa fie cat de cat pe placul ambiilor, nu rata ocazia de a vb cu el, daca il iubesti lupta pentru iubirea lui, lupta pana nu e prea tarziu
!

| Deeiu a răspuns:

Pai. daca as fi in locu` tau.as bate-o p'aia de i-ar suna apa'n cap!
Explica'i... vorbiti, dar in fata ca sa ii vezi reactile, nu pe messwinking
Si din cate ai zis tu, eu cred ca el a vrut sa faca publica conversatia aia, ca sa te faca asa putin geloasawinking
Io zic ca se intoarce din nou la tine...tongue
Sa-mi dai un mesaj sa-mi zici cum ai rezolvat problema:*winking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te'as sfatui sa nu mai faci nimic. Daca el a crezut'o pe fata aceea si spusele altora, decat pe tine care se presupune sa fi dragostea lui nu prea merita sa mai faci nimic happy...viata continua si o sa iti gasesti pe altcineva :]. Acum, la inceput o sa iti fie destul de greu, dar pe parcurs el si tot ce e legat de voi2 o sa ramana o frumoasa amintire.Capul sus si gandeste'te ca totul o sa fie bine :*

| dyana86 a răspuns:

Daca vrei sa fi fericita cu el lasa prietenele barfitoare la o parte si fi fericita(eu amo relatie cu prietenul meu de 7 ani dar la inceput m-am certat cu el din cauza la cea mai buna prietena si de atunci am zis:gata cu prietenele si suntem foarte fericiti de atunci pentru ca ne avem unul pe altul)paaaaaaa

| gaza a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic.se intoarce el daca te iubeste insa daca relatia voastra azi e maine nu e nu are prea mari sanse sa reziste in viitorsadincearca sa cunosti persoane noi si vei vedea cati baieti sunt pe lumea astahappyla fel am patit si eu. da-mi un semn daca te hotarasti sa iai sfatul meu in considerarre:*