| gingergirl1 a întrebat:

Bunăă! Stiu că întrebarea asta e pusa mereu da' ma rog...
E un baiat in scoală care imi place de ceva timp...el stie ca-l plac si observ ca se uită insistent la mine mai mereu cand mă vede!
Eu sunt o fire cam rusinoasă, în special cu baietii, si eu nu pot sa ma duc la elsad
As vorbi cu el pe facebook ca intră mereu dar ce sa-i zic? Ca nu prea ne cunoastem decat ce ne vedem la scoala
Ce sa fac?
Merită să încerc? happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa incerci nimic, in afara faptului ca trebuie sa te faci vazuta si placuta. Tu nu mergi la oferta, esti fata si trebuie sa-ti cultivi feminitatea. Numai asa vei fi respectata.

Răspuns utilizator avertizat
| WildDream a răspuns:

Incearca ca nu ai nimic de pierdut.
Vorbeste mai intai cu el pe facebook (daca in fata nu ai curaj) sa incepeti sa va cunoasteti. Incepe cu un simplu buna si de acolo gasiti cateva subiecte de discutat (bineinteles daca si el e interesat sa poarte o discutie).

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Da poti sa incerci cu facebook-ul poti sa incepi cu niste like-uri si niste comentari la poze dupa un simplu Buna! ce faci? poti sa il intrebi daca poate sa iti recomande un fim si tot asa si dupa o perioada dupa ce consideri tu ca este monentul prielnic poti sa-i spui ca il placi. Mult noroc!

| florin422004 a răspuns:

As zice ca da ca si eu am o fata care din cls. 1 m-a placut si acu' si eu o plac. De ce crezi? ca i-am vorbit in fata.

| mihai17998 a răspuns:

Daca ai 100 kg sigur nu te place, iar daca ai 20 kg iar nu te place laughing

| Mordofel a răspuns:

Da merita. Daca nu poti vorbi cu el fata in fata incearca pe facebook...Incearca sa afli ceva despre el si fa-ti o parere.Si daca chiar vrei spune-i direct ce simti pentru elbig grin Sper ca te-am ajutat.