| ChloeCupcake a întrebat:

Imi place de un baiat... si eu cred ca da semne ca ma place; se uita mereu la mine, ma pupa cand ma vede etc. As vrea sa-i spun ca-l plac. El e genul mai smecheras, si mi-e frica de respingere. Dar mereu ma gandesc ca daca nu incerc nu se stie ce o sa fie. Sa-i zic ca-l plac? Si ca as vrea sa fim impreuna? Ma intuneca faptul ca daca ii zic ca-l plac o sa ma trateze ca pe un obiect sau ceva de genul. Stiu ca baietii fac primii pasul asta. Voi ce ziceti? Imi puteti da niste sfaturi, sa va puneti in postura mea si sa-mi ziceti ce ati face? Mentionez ca nu prea ne vedem des...dar locuim relativ aproape unul de altul. Multumesc mult!

1 răspuns:
| 95Cosmin a răspuns:

Incearca sa stai mai mult pe langa el si sa vorbesti cat mai mult cu el. Dupa, cand crezi tu ca e momentu potrivit cerei prietenia, daca vrea bine, daca nu ramaneti prieteni, dar daca vezi ca iti bate joc de tine incearca sa te indepartezi de el. Daca nu il vei intreba asta iti va ramane pe constiinta si te vei gandi tot timpu cum ar fi daca...