| raisabalasaa a întrebat:

Vorbesc din august cu un baiat, (suntem amandoi adolescenti, diferenta de 2 ani intre noi 2; ne cunoastem si suntem prieteni de peste un an deoarece avem prieteni comuni) in august ne-am intalnit la o petrecere si am flirtat, mi-am pus capul pe umarul lui si alte interactiuni fizice dar si prin vorbe, in aceeasi seara dupa ce a ajuns acasa mi-a trimis mesaj si vorbim ZILNIC din august; eu sunt fata cuminte si arat foarte bine iar el e baiat serios cu capul pe umeri; am mai iesit cu el si am mai flirtat (si el flirta). Acum cateva zile i-am zis ca-l plac pentru ca a trecut prea mult timp si inca nu facuse niciun pas si nu stiam de ce. Si am aflat. I-am zis ca-l plac si mi-a zis ca sunt super draguta si ca ii place sa vb dar ca relatiile nu sunt de el. Ce credeti? E vrajeala? Sa mai incerc cu el? Astazi mi-a scris si am vorbit la fel cum vorbeam inainte sa-i zic ca il plac.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se zice FLIRTAT, nu filtrat! laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa lasi baietii la 14 anisori si sa te preocupi de carte, ca ai de dat examenul de admitere la liceu si ala este mai important decat sa flirtezi cu baietii de liceu.
Pune mana serios pe carte, ca mai sunt cateva luni pana la examen!

| VoidEternal a răspuns:

E posibil sa nu fie interesat de o relație. E puțin probabil, mai ales la vârsta adolescenței, dar nu imposibil. Poate e îndrăgostit de altcineva?
Oricum, indiferent de motiv, se pare că nu dorește o relație cu tine. Având în vedere că din august vorbiți, in mod normal ar fi trebuit să se întâmple ceva daca era interes din partea amândurora. Daca îți face plăcere să vorbești cu el, o poți face in continuare dar eventual fa-o doar de dragul de a o face, nu pentru a urmări o relație cu el.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Poate place altă fată de varsta lui, colegă, care o vede zilnic ore intregi in clasă. Sau poate pur si simplu nu este pregatit pentru o relație. Intreabă-l tu de ce nu vrea o relație, nu trebuie sa iti fie rușine să intrebi, mai bine decât să ceri părerea altora, ceri părerea lui direct.

| Ccfoxx a răspuns:

@violleta2022 ai auzit de autocorect?