| gabiii_8082 a întrebat:

Bunaaa. un coleg din clasa a inceput sa-mi dea mai multa atentia, anul asta.si nu stiu de ce.in clasa a 5-a il placeam la nebunie, dar cand a aflat m-a ura! acum vorbeste cu mine. desii cu niste glume de care stie ca ma supar si face asta in continuuare.de ex: la ora de franceza nu a scris bine si i-am zis sa scrie mai frumos.si se stramba din nas dar a facut cum am zis apoi tot se uita la miine sa vada daca ii mai zic ceva.nici nu pot sa-l intreb sau sa intreb pe alt coleg, ca ii va zice! in momentul asta nu-mi doresc nicio relatie cu el pentru ca numai am sentimente pentru el. dar as vrea sa stiu daca ma place!

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Asa, pentru orgoliul tau? Unui baiat, nu-i place sa-i faca observatii.amica.Nici unei fete.

| anonimaa a răspuns:

Hey. trebuie sa a un motiv pentru care sa iti pese de sentimentele lui. adica mai citeste o data intrebarea ta si vezi ultima propozitie: dar as vrea sa stiu daca ma place!
e clar ca nu e doar curiozitate.eu zic ca ar putea sa fie ceva intre voi insa e nevoie de ceva timp.
sigur te place!
in acest moment depinde de tine daca "ve'i face asta sa mearga"! gandeste'te bine daca mai ai vreun sentiment fata de el si de acolo...va fi simplu. va observa si el o schimbare in comportamentul tau si ve'ti deveni din ce in ce mai apropiati.
eu zic ca nu e asa de greu.
hai bafta maxima si.grabeste'te, s'ar putea sa-ti scape!
xoxo

| virusake a răspuns:

Stii tu cum e cu pisica si curiozitatea... big grin

Daca tot nu ai planuri, de ce te intereseaza? Orienteaza-te si tu spre unu pentru care simti ceva. Si lasa-l pe ala... tongue