| Anonim007363628 a întrebat:

Bunaaaa.
De ceva timp îmi place de un tip mai mare decât mine (bărbat) menționez ca sunt fata, peste câteva zile o sa ma duc la magazinul care lucrează.
Nu știu cum sa ma comport, cu ce sa ma îmbrac, cum sa ii atrag atenția... Și sa=l fac sa se bage în seama cu mine.
Ma puteți ajuta? Sa îmi spuneți întrun mesaj mai lung tot ce este necesar sa fac... Cu ce sa ma îmbrac... Dacă sa ma machiez sau sa ma las naturala

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Iubitul tau e vanzator?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca el nu este atras de tine poti merge si dezbracata in fața lui ca nu îl va interesa persoana ta, dar daca el este "topit" după tine te va plăcea si in pijamale daca apari in fața lui, si trezita din somn i se va părea ca esti o zînă, totul depinde de chimia dintre voi, tu ce varsta ai? Dar el? Unde l ai cunoscut? Ai reusit sa vorbesti macar cu el? Să face ti schimb de numere de telefon sa va sunati? Sau doar tu vrei sa îl faci sa i placa de tine? Dragoste cu sila nu se poate asa ca poti face tu orice si te poti imbraca oricum daca nu este atras de tine efectul este zero.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un machiaj discret. Ținută casual, nu în blugi, culori deschise dar nu țipătoare. Să mergi să cumperi ceva sau să te interesezi de ceva de la raionul, locul unde lucrează el, lungește conversația iar la urmă să îi lași cartea ta de vizită, pe care este notat numărul tău de mobil și îi spui scurt că ți-ar place să îl întâlnești, să mai discuți cu el, fiindcă... aici bagi un compliment.

| Anonim007363628 explică (pentru sadrian46):

De ce sa nu port blugi?

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonim007363628):

Ca să fii mai elegantă. Dacă vrei să ieși în evidență, să porți altceva, nu ce poartă toată lumea.

| Emilian65 a răspuns:

Dar, lui ii place de tine?

| Marius22222222222 a răspuns:

Si dupa aia? la orice pas ceri ajutor? fii exact ceea ce esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te machiezi sau sa te îmbraci provocator, asta o să-l facă să creadă că ești o disperata sau te întâlnești cu altcineva, nu are de unde să știe că îți place de el.
Păi nu știu, daca îți place așa mult de el și nu ai curaj sa ii spui in fata lasa-i un bilet laughing sau scăpa ceva sau da-i cu ceva pe langa el și spune că-i vai îmi cer scuzeelaughing, daca nu e tampic o să-și de-a seama că ești îndrăgostită de el prin modul cum reacționezi.

Sunt șanse destul de mari ca tipul sa nu te fi observat, poate a fost atent la altele de vârsta lui sau mai mari, nu ar vrea de unde să știe că-l placi.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ce varste aveti voi?
Si fii naturala! Degeaba mergi in rochie, machiata etc daca in general nu porti asa ceva. Il faci sa placa ceva fals, o iluzie; iar atunci cand va realiza ca realitatea nu e in toatalitate asa e posibil sa faca cativa pasi inapoi si sa reconsidere 'relatia'. De asemenea, ii poti face un compliment direct (imi place aceasta camasa, te prinde bine culoarea etc) sau indirect (ceva legat poate de meseria lui sau altceva). In general baietii / barbatii nu primesc complimente, mai ales de la fete, asa ca ii vei face ziua mai fericita si cu siguranta va tine minte vorba ta dulce si se va gandi la tine si la ce ar fi putut sa insemne ceea ce i-ai spus etc...

| Radandam a răspuns:

Câți ani ani?

| darky83 a răspuns:

Arata-i tatele.