| NoNameToday a întrebat:

BUUUN.AM REEDITAT INTREBAREA SI VA RASPUND LA INTREBARI PE SCURT:"stiti care e problema? eu nu mai tin la fostul meu prieten.nu mai simt nimic pentru el. el ma cauta, nu imi da pace. Iar iubitul meu acutual[care nu mai e] nu a vazut cu ochii lui. i-a spus un prieten.Asa mi-a spus sh mie o prietena ca l-a vazut sarutandu`se cu o fata sh l-am iertat. M-am gandit ca iubirea noastra e mai puternica decat un sarut.Eu i-am si recunoscut ca am gresit si tot nu vrea sa mai auda de mine.Pana la urma cel mai bine e sa il las sa se mai gandeasca sh sa ma caute cand se razgandeste.nu?". Aseara intr-un club am plecat cu niste prieteni, iubitul meu fiind plecat la mare.Acolo m-am intalnit cu cel mai bun prieten al iubitului meu N si fostul meu prieten R.Am dansat, m-am distrat iar apoi am plecat la baie.Fostul meu prieten a venit si m-a sarutat iar N ne-a vazut si i-a spus fratelui meu si iubitului. S`a luat de mine iar prietenul m-a parasit si m-a jignit.Eu stiu ca a fost o greseala iar acum nu stiu ce sa mai fac. Familia se poarta urat cu mine iar iubitul nu vrea sa mai auda de mine. Ce ma fac? Va rog, acum am nevoie de sfaturi sh incurajare nu altceva.Merci!

Răspuns Câştigător
| panda_3737 a răspuns:

Atata timp cat esti constienta ca ai facut o greseala e bine.Lasa-l acum pe el sa-si dea singur seama ca si el a gresit.Nu dispera dupa el, lasa-l sa te caute.In plus ce siguranta ai ca el nu a facut nimic la mare? O sa fie bine trebuie doar sa ai incredere in tine si sa nu te umulesti in fata lui.Nu uita si de faptul ca te-a jignit.Mai devreme sau mai tarziu o sa realizeze ca gresit.Ai grija de tine:*.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai nevoie de încurajare, ai avut la club suficient.
Este timpul să te maturizezi și să nu te mai joci cu sentimentele nimănui.
Vrei statuie pentru ce ai făcut? Nu, suporți consecințele, asta meriți, "nu altceva"!
După nori vine și soare.
Pa, pa.

| Flav a răspuns:

Pai cine te-a pus sa te saruti cu altcineva? As vrea sa zic eu ce inseamna asta, dar ma abtin, sa nu risc vreo suspendare.
Si, ce-i intrebarea asta ce te faci? Ce-ai dori sa auzi? Maturizati-va la naiba. Toate pokemoanele traiesc clipa iar apoi vin pe site jelindu-se, cerand sfaturi. Grow up, kid. Si invata sa fii o femeie respectabila.

| Dizzydizz a răspuns:

Doamne, zii sa va vedeti daca a tinut vreodata la tine.Se intampla frate. Daca te iubeste zii sa iti dea o sansa.Nu te umili prea tare.
Deci mai incerci odata sa o luati de la capat. Daca nu vrea si nu vrea dal in ******** masii.Scuza mi expresia
Dar nu te merita. IIa uite ma. Ce am face daca ne-am desparti toti dupa o scena ca asta.
Ai merita macar prima si ultima sansa.

Tie iti place de fostul pr? De ce nu i mai dai o sansa?
poate el chiar merita
mult curaj scumpahappyFii tare si demonstreeaza i ca nu te lasi u calcata in picioare de un dobitoc
Toate patim asa dar daca am fi toate molatice si am place dp ei unde am ajunge?

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Te duci la gagikatu' si ii spui totu'. Pana la urma o sa vrea sa se impace cu tine daca te iubeste. Oricine se iubeste, iarta.
daca a tinut macar la tine te v'a ierta sigur, rogate de el ff mult. v'a aprecia mult iertarea ta.
BAFTA

| 16.laura.16 a răspuns:

Eu am doar o intrebare. De ce esti distrusa? Ca te-a parasit sau ca a aflat de sarut?

| MonicutZZa a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine.
Eu zic că, dacă îl iubeşti (deşi mă cam îndoiesc, nu prea concep să iubeşti pe cineva şi să te săruţi cu altcineva), să vorbeşti cu iubitul tău şi să îi explici cum stă treaba. Tu ştii ce să-i spui. Mă rog, în cazul ăsta, nu prea ar fi mare lucru de explicat, ideea e că te-ai sărutat cu altcineva de bună voie (asta doar dacă nu ai făcut vreo scenă gen a-i da o palmă tipului ăluia după ce te-a sărutat). De aici, depinde de iubitul tău, de cât de mult te iubeşte şi cât de mult îţi poate ierta. Nu prea ai ce face, cred că şi pe tine te-ar durea ca el să se sărute cu alta. Deci, depinde de iubirea voastra, dacă va iubiţi în de ajuns de mult, veţi putea trece peste asta.
Succes şi sper să puteţi trece peste asta ca să nu mai fi distrusă!

| fame a răspuns:

Incearca sa ii explici lui N sau iubitului tau ca a fost un sarut involuntar si daca chiar nu vor sa te asculte, ei au de pierdut. Stiu cum e dragostea dar mai sunt milioande de baieti in lume. Dar nu uita, daca se reglementeaza lucrurile trebuie sa ramaneti prieteni, sau mai mult, depinde de voi happy. Iar familia ta nu ar trebui sa se poarte urat cu tine fiind ca nu a fost vina ta.Si adica tot sunteti o familie incearca sa le explici, sigur vor intelege. Si nu uita, toate trecwinking
Bafta >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca iubitul tau s-a suparat pe tine pentru ca te-ai distrat cu fostul prieten si un amic pai asa ceva e gelozie si chiar e de om prost nare rost sa pui suflet la asa ceva ca tot lui o sai para rau