| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o problema grava...dar inainte de asta va rog, nu ma judecati ca imi faceti mai mult rau. Sunt intr-o situatie foarte dificila. Dupa ce iubitul meu a plecat in alta tara unde a intrat la inchisoare(asta e alta poveste) am crezut ca nu mai vine...cu toate ca il iubeam enorm si ma iubea la fel eu am renuntat dupa un timp asa ca am intrat intr-o alta relatie. Totul era dragut, parea baiat bun. Dupa putin timp ne-am vazut la web, acolo unde m-a pus sa ma dezbrac. Eu proasta, am avut incredere in el si am facut asta. Dar el a facut print screen si se vede si numele meu de la mess, pe langa asta mai are cateva poze unde sunt doar in chiloti dar nu mi se vede fata absolut deloc. Pozele de la web nu cred ca le mai are. Ne-am despartit pana la urma iar dupa, a iesit fostul meu prieten. Sunt in continuare cu el, nu pot sa ma despart de el, am incercat dar il iubesc prea mult. Am vrut sa fac bine, si a iesit rau. Am vrut sa imi fie bine crezand ca el e la inchisoare si nu trebuie sa il mai astept. Cea mai mare problema este ca, cel cu pozele ma santajeaza acum. A incercat sa se impace cu mine dar nu am vrut asa ca a decurs la alte variante. A spus ca ii da pozele iubitului meu. Ca ma distruge. Si il cred pentru ca e periculos, cu politia nu pot face nimic, nu ii e frica de politie iar pe langa asta e plin de bani si are avocat foarte bun. Nu am ce sa ii fac, e cuvantul meu impotriva cuvantului lui si nu am dovezi. Ceea ce ma deranjeaza extrem de mult e ca a zis ca ma si bate daca ma prinde si ca ii da si acele poze iubitului meu, ca sa ma distruga. Nu mai pot nu stiu ce sa fac, as vrea sa ii spun si cred ca ii spun totul in caz ca ii da pozele, nu mai pot sa tin in mine. Am facut o mare greseala, va rog nu ma judecati. Chiar nu stiu cum sa reactionez si ce sa fac. Va rog ajutati-ma! Ma simt foarte rau.

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

In primul rand..linisteste-te! tie sa nu-ti fie frica de amaratul ala! plus de asta ai o dovada ca daca ti se intampla ceva, el e primul banuit. cu prietenul tau din penitenciar trebuie doar sa vorbesti cu calm si sa-i explici ca a fost o greseala. lasa politia si prostiile! relatia cu nebunul ala oricum e o greseala si daca nu-i spui tu, tot se afla cand vine acasa. si plus de asta, omul ala chiar merita sa afle adevarul. ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi b ine sa vorbesti cu mama ta si sa iti recunosti vina si sa iti asumi consecintele.
Pana la urma ai 17 nu ai 12-13 ani, asa ca, vorbeste cu mama ta si vei vedea ca se rezolva situatia.
Cred ca esti naiva si chiar crezi ca cel care te santajeaza detine controlul.
Te inseli..detine controlul pentru ca asa vrei tu si ai dat dovada ca iti este frica, pana la urma vina iti apartine ca ai acceptat sa te dezbraci la web ceea ce nu prea este moral.
EXPLICA-I PRIETENULUI TAU CUM STA SITUATIA, DACA TE IUBESTE, TE VA SUSTINE, DACA NU iti va zice pas indiferent de situatie.
Daca nu se potoleste cel care te santajeaza, sigura cale de iesire este sa te adresezi organelor competente.
O zi buna sa aihappy

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai sub 16 ani, poți să-l dai în gât la poliție pentru poze pornografice cu minori. Nu va conta câți bani și ce avocați are.

| neutrino a răspuns:

El stie ce vrea, tu nu. Singura ta solutie este sa mergi la politie si sa nu mai asculti de ce spune el.

| Criss197 a răspuns (pentru neutrino):

Nu ma pot duce, am 17 ani sunt inca minora. Asta ar insemna sa afle si mama si chiar nu vreau. M-as face mai mult de ras pentru ca nu am dovezi.

| neutrino a răspuns (pentru Criss197):

Atunci rabda si nu te mai vaita. Viitorul mai depinde si dupa cum si-l face omul.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Ai o singura rezolvare: politia.
Situatia este destul de grava, din pacate ai tai ar trebui sa afle de asta.

Faptul ca are poze cu o minora si ca te santajeaza, este foarte nasol pentru el. Mai greu il scapa avocatul ala.

Apoi vorbeste si cu prietenul ala al tau cu care esti. Si el are dreptul sa cunoasca situatia existenta. Ca ai fost sau nu ok, este alta discutie.

Dar daca il iubesti, il informezi.

| NameHarris a răspuns:

laughing)Esti asa idioata sa crezi toate povestie pedofililor care santazeaja o fata sa se combine cu el laughingDaca are asa multi bani cum zici tu ar trebuie sa aiba si o gramada de femei sa nu-i pese de unalaughingSi mai ales sa te puna pe tine sa se te dezbreci la web si el sa dea la manivelalaughingSi cei care amentita o fata o fac pentru ce pe altcineva nu au curajwinking Gandeste ca e gratiswinking

| 1cristian1990 a răspuns:

Of of...propunerea mea e sa ii lasi balta pe ambii si gata, poate gasesti altu mai bun, nu un ticnit si un puscarias, poate gasesti si tu un om normal! In legatura cu pozele nu ai ce sa ii faci atata timp cat esti minora si nu ai bani, ii poti fae daca pozele tale apar pe undeva atunci poti sa ii ceri daune morale, cautand martori ca a primit pozele de la el sau daca apare pe FB vorbesti cu ei sa le steaga! Nu, cu judecata nu ai ce face, nu te baga in asa ceva pentru nimic! Eu zic sa te prefaci ca nu iti pasa si daca se intoarce prietenul tau din puscarie spune-i ca te desparti prieteneste de el, nu stiu cum formulezi, ii spui ca nu te merita si gata! Sau nu le mai spui nimic si te prefaci ca nu iti pasa! E doar o parere, ia-o ca atare, e destul de complicata situatia ta, dar ar fi simplu sa ii uiti pe am2! Cand termini liceul te duci undeva la facultate si pa pa! Gata se uita tot si acolo la facultate nu te mai recunoaste nimeni, in cel mai rau caz mai ai 1 - 2 ani de suferit, daca e chiar asa de prost fatalau ala de prietenuto, ca nu pot sa il numesc barbat acela care face din astea!

| Criss197 a răspuns (pentru 1cristian1990):

Multumesc, apreciez parerea ta. Si da asa m-am gandit si eu, sa ii uit pe amandoi ca oricum mai am 2 ani pana la facultate si sa imi gasesc pe altul. Am incercat, dar nu pot sa ma despart de el, il iubesc chiar daca a fost in puscarie, oricum a fost preventiv dar a stat 1 an ca sunt altfel legile in alte tari. Multumesc oricum.

| 1cristian1990 a răspuns (pentru Criss197):

Il iubesti pentru ca asa merg lucrurile psihologice! Vrei sa faci parte din vedetele de la televizor batute de puscariasi, dar ele tot ii iubesc! De ce nu stiu, sincer, ce naiba>>? Fetele sunt atrase ca postutele de baietii rai, prosti, violenti si care nu se pot incadra in societate daca a ajuns la puscarie, cu el nu faci casa, sigur!

| CheLoo23 a răspuns:

Hey hey calmeaza-te stai linistita trage aer in piept si citeste ce iti scriu eu...1 la mana esti tanara happy esti adolescenta e normal sa se intampla ceva happy e ok e perfect ok cu toti suntem crazy sau facem anumite lucruri chesti care mai tarziu le regretam happy 2.incearca sa-i spui iubitului tau toata povestea daca te iubeste cu adevarat te va intelege si te va apara trebuie sa faca chestia asta happy 3 incearca sa le explici parintilor baga ceva de la tine ca te-ai intalnit cu ala tea imbatat si tea pus sa te dezbraci la webwinking fi fata desteapta te poti scote singura din asta eu doar am incercat sa iti intind o mana de ajutor daca e ceva cautama pe facebok numele meu este Vidy happy

| george001 a răspuns:

ASUMA-TI RESPONSABILITATEA pentru ce ai facut! Lumea moderna e foarte permisiva, intr-un mod foarte distructiv. Ai 17 ani, ce faci acum va constitui parte din baza formarii tale ca adult, esti la o rascruce intre responsabilitate si iresponsabilitate cu efecte ce se pot propaga pe tot parcursul vietii - trebuie doar sa iti pui intrebarea cum vrei sa fii! Culmea, vei observa ca odata ce iti asumi responsabilitatea totul devine mult mai usor si stresul pe care il simti acum va fi de domeniul trecutului; vei trece de la autodispret la autorespect si odata cu asta se schimba si perceptia celor din jur. Alege calea dreapta, etica; admite ce ai facut, accepta consecintele cu tarie si invata-ti propriile lectii!

| nonameuser a răspuns:

De ce te-ai dezbraca in fata camerei? Nu stiai cum pot fi unele persoane? Recomand sa mergi LA politie pana nu apar alte complicatii. Asta as face eu. Parinti tai te vor ajuta, nu iti fie frica sa discuti cu ei.